Slovan zvýšil náskok na čele Corgoň ligy

Ján Mikula|11. nov 2012 o 21:55

Belasí vyhrali náročný zápas v Myjave so Spartakom 2:1 a sú pred Zlatými Moravcami o tri, pred Žilinou a Senicou o štyri body.

BRATISLAVA. Zápas Myjavy so Slovanom, jeden zo šlágrov jesene, naplnil predpoklady.

Slovan po 33 zápasoch bez prehry za sebou prehral v minulom kole doma s Trnavou 0:1 a v pohári v Ružomberku 1:3. Čakalo sa, či prehrá aj do tretice, ale nestalo sa.

Myjava po výhre v Nitre bola v tempe. Remizovala doma so Žilinou, trúfala si aj na Slovan, ale napokon sa to skončilo rovnako 2:1 pre Slovan ako v 5. kole v Bratislave.

Hlohovský bol pri chuti

Navyše Filip Hlohovský, strelec oboch gólov v Bratislave, dal jeden aj v odvete. Spartak sa ukazuje ako jeho obľúbený tím.

Myjava mala dvadsať minút prevahu, ale neskórovala ani z tutoviek a potom urobil Slovan zvrat. Pri góloch bol tvorcom konečných situácií obranca Pauschek.

Pred prvým umne našiel dobre postaveného Hlohovského, ktorý hlavou trafil, pred druhým gólom vtipne nakopnutú loptu do šestnástky usmernil Žofčák.

Hudec: Škoda, mali sme na to

„Videl som hráčov, ako siahli na dno svojich síl,“ povedal domáci tréner Ladislav Hudec. „Škoda, že sme nevyužili šance v úvode, a ešte väčšia škoda, že sme nezískali aspoň bod. Mali sme na to,“ dodal Hudec, ktorý si v závere vychutnával, ako sa lavička Slovana obávala o výsledok.

Hráčov pochválil aj tréner Samuel Slovák. „Dvadsať minút súper ukazoval, že je veľmi nebezpečný. To sme prežili, čo bolo dôležité. Potom sme z našich kvalitných momentov vyťažili dva góly, tie sa ukázali ako rozhodujúce. Myslím, že sme zaslúžene vyhrali, lebo aj v kritických momentoch sme to dobre ubránili. Hráči hrali obetavo. Takto si to predstavujem, takto sa má hrať,“ cituje ho stránka myjavského tímu.