Chára skóroval a Lev vyhral v Novgorode 3:2

(Autor: TASR)
TASR|14. nov 2012 o 16:45

Hokejisti HC Lev Praha po dvoch prehrách zabrali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) opäť naplno, keď na ľade Torpeda Nižnyj Novgorod vyhrali 3:2.

MOSKVA. Jedným gólom sa pod triumf podpísal slovenský obranca Zdeno Chára, bol to jeho tretí presný zásah v sezóne.

Slovenský útočník Tomáš Záborský sa podieľal dvoma asistenciami na víťazstve Avangardu Omsk 3:2 po predĺžení nad Metallurgom Magnitogorsk. Na čele Východnej konferencie súťaže tróni Traktor Čeľabinsk, ktorý si pripísal plný bodový zisk na ľade Barysu Astana po výsledku 6:3.

Pri výhre CSKA Moskva 2:0 na klzisku Atlantu Mytišči zaznamenal slovenský gólman Rastislav Staňa čisté konto, keď mu naň stačilo kryť 14 striel súpera.

Dokonalý obrat predviedli hráči Dinama Moskva, ktorí si odniesli dva body z haly Viťaza Čechov. Dinamo prehrávalo v záverečnej tretine 1:3, no do konca riadneho hracieho času vyrovnalo a v posledných sekundách rozhodol o triumfe Moskovčanov autor hetriku Nicklas Bäckström.

Torpedo Nižnyj Novgorod - HC Lev Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Vasiliev, 52. Hietanen - 12. Klepiš, 14. CHÁRA, 24. Novotný

Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 29. Popov (ZÁBORSKÝ), 32. S. Kosticyn (ZÁBORSKÝ), 65. Ľamin - 16. Mozjakin, 49. Kazionov

Barys Astana - Traktor Čeľabinsk 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)

Góly: 27. Upper, 33. Žajlauov, 36. Bochenski - 12. Karpov, 14. A. Kosticyn, 28. Glinkin, 30. Jakucenja, 35. Panov, 54. Dugin

Jugra Chanty-Mansijsk - Avtomobilist Jekaterinburg 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. Skorochodov, rozh. nájazd Skorochodov - 24. Žmakin

Atlant Mytišči - CSKA Moskva 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 10. A. Radulov, 42. Zubov

/za hostí kryl Rastislav STAŇA všetkých 14 striel súpera/

Spartak Moskva - Salavat Julajev Ufa 2:3 pp a sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Žukov, 43. Suglobov - 5. Trubačov, 6. Mirnov, rozhodujúci nájazd: Paršin

Viťaz Čechov - Dinamo Moskva 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 12. Koroľuk, 16. Fahey, 25. Koroľov - 13. Bäckström, 43. Bäckström, 55. Volkov, 65. Bäckström

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 33. Laine - 12. Thoresen, 15. Rybin, 41. Tichonov, 54. Kučerjavenko

Donbass Doneck - Neftechimik Nižnekamsk 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Varlamov, 29. PODHRADSKÝ, rozhodujúci nájazd: Fedotenko - 35. Osala, 51. Mamašev

/Ján LACO v drese domácich eliminoval 33 z 35 striel súpera a kryl všetky jeho štyri nájazdy/

Dinamo Riga - Ak Bars Kazaň 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Kapanen, 18. Pesonen, 60. Zaripov

Domov»Hokej»KHL»Chára skóroval a Lev vyhral v Novgorode 3:2