Tréner Čada po prehre s Lokomotivom: Neboli sme agresívni

Rostislav Čada na lavičke Slovana.
Rostislav Čada na lavičke Slovana. (Autor: TASR)
SITA|15. nov 2012 o 11:08

Slovan sa najbližšie predstaví v piatok na ľade Atlantu Mytišči.

JAROSLAVĽ. Hráčom Slovana Bratislava sa nepodarilo bodovať v prvom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) po novembrovej prestávke, keď na ľade Lokomotivu Jaroslavľ nestrelili ani gól a prehrali 0:4.

"Belasí" síce začali nebojácne, no po šanciach Vondrku a Sekeru postupne začali preberať iniciatívu domáci. V 7. min po skončení presilovky našiel Ľudučin ideálne Truňova a ten otvoril skóre.

Lokomotiv bol aktívnejší a mal viac z hry. V 28. min sa presadil po prihrávke od Hagmana aj Kaľužnyj - 2:0. Brankár Slovana Konrád, ktorý nastúpil druhýkrát v sezóne, zlikvidoval viaceré šance hráčov domáceho mužstva.

V 43. min zvýšil na 3:0 Anisimov a o minútu neskôr nezaváhal pred Konrádom ani Ľudučin. Slovan sa nepresadil ani počas 100-sekundovej presilovky o dvoch hráčov.

"V tomto súboji sme neboli dostatočne agresívni a chýbal nám pohyb. V obrane sa nám hralo veľmi ťažko. Neboli sme schopní zlomiť zápas a podržať puk," povedal po súboji tréner Slovana Rostislav Čada, ktorý s výsledkom nemohol byť spokojný.

V závere duelu chceli "belasí" ešte skórovať, ale gól im nebol dopriaty. "Aj keď sme na konci zatlačili domácich, nepodarilo sa nám streliť gól. Výsledok je logickým dôsledkom všetkých spomenutých okolností," ozrejmil po súboji kouč Čada.

Tím Lokomotiv Jaroslavľ dosiahol šieste víťazstvo v KHL v rade. Slovan, ktorý sa najbližšie predstaví v piatok 16. novembra o 16.30 SEČ na ľade Atlantu Mytišči, figuruje v tabuľke Západnej konferencie na 7. mieste so ziskom 34 bodov.