Janus vychytal nulu, Slovan vyhral v Mytišči 2:0

(Autor: SITA)
Sportnet|16. nov 2012 o 12:52

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Atlantu Mytišči 2:0.

BRATISLAVA. "Belasí" mali navrch počas prvých dvoch tretín a v každej z nich strelili po jednom góle. Najprv sa trafil Peter Ölvecký a po ňom premenil presilovku Mário Bližňák. V záverečnej tretine podržal hostí výborný brankár Jaroslav Janus.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa v rámci šnúry zápasov na klziskách súperov predstavia v nedeľu 18. novembra na ľade Torpeda Nižnyj Novgorod. Potom ich už čakajú tri stretnutia na domácom ľade.

Bratislavčania sa po víťazstve delia v konferencii o piate miesto. Pozrite si aktuálnu tabuľku KHL.

Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Ölvecký (Sekera), 34. Bližnák (Štajnoch, Višňovský)

Atlant Mytišči: Galimov - Višnevskij, Ťutin, Kosmačev, Semenov, Rukavišnikov, Fregren, Batyršin - Žerdev, Engqvist, Andersson - Koľcov, Kablukov, Michnov - Lemtjugov, Rybakov, Majorov - Ševčenko, Točickij, Bobrov - Dorofejev

Slovan Bratislava: Janus - Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Sersen, Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Dravecký, Kytnár, Kukumberg - T. Mikúš, Ölvecký, M. Daňo - Kudrna, Šťastný

Zápas bol od začiatku vyrovnaný a oba tímy predvádzali pekný kombinačný hokej. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval v 6. minúte Bartovič, ale Galimova v domácej bránke neprekvapil. Vzápätí sa na dvakrát nepresadil ani Vondrka, na ktorého domáca obrana trestuhodne zabudla.

Hráči Atlantu vážne pohrozili až v 9. minúte, keď sa usadili v útočnom pásme a Janus musel pohotovo zasahovať po prudkej strele Anderssona. V ďalších minútach prišiel strelecký útlm a bojovalo sa hlavne v strede klziska.

V 17. minúte bol blízko k úvodnému gólu domáci Rybakov, ale Janus opäť zachránil spoluhráčov. O minútu sa ale už tešili hostia. Sekera sa pekne zbavil dvoch brániacich hráčov, prihral pred bránkoviskom Ölveckému a ten pohotovo otvoril skóre. V závere dejstva sa ešte domáci snažili vyrovnať, ale Janus puk za svoj chrbát nepustil.

Druhá tretina začala miernym tlakom hostí, s ktorými mala obrana Atlantu problémy. V 24. minúte sa dostával do dobrej šance Sekera, ale neuspel a po ňom ani najstarší muž na klzisku Lipiansky. Zápas sa hral veľmi čisto. Prvé vylúčenie prišlo až v 27. minúte, keď išiel na trestnú domáci Batyršin.

Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale až na strelu Miklíka, ktorú Galimov chytil, si vážnejšie šance nevypracoval. "Belasí" tlačili aj naďalej, ale bez gólového efektu. Domáci boli vpredu bezzubí a nevedeli nájsť recept na kompaktnú obranu súpera.

V 34. minúte prišla druhá presilovka Slovana, ktorá znamenala aj druhý gól v sieti domácich. Po Štajnochovej prihrávke sa puk odrazil od korčule jedného zo súperov presne pred bránku k Bližňákovi a ten si s ponúknutou príležitosťou poradil - 2:0.

V závere tretiny už pohrozili aj domáci. Veľkú šancu si vytvoril Žerdev, ale jeho strela zblízka skončila na Janusovi. Brankár Slovana vzápätí kryl aj tri strely od modrej. Ich snahy, ale zmarilo ďalšie vylúčenie.

V úvode tretieho dejstva opäť pohrozila Žerdevova formácia a Janus s námahou zmaril Engqvistovu strelu. Potom si domáci zahrali prvú presilovku, ale šance si nevypracovali. Naopak, hneď po jej konci išli traja Slovanisti proti dvom obrancom, no Daňov pokus skončil v lapačke Galimova.

Hostia prežili aj druhé oslabenie a vzápätí Janus parádne zlikvidoval aj veľkú šancu Koľcova. Päť minút pred koncom hrali domáci presilovku a Žerdev sa ocitol sám pred prázdnou bránkou, no v poslednej sekunde mu puk vypichol Štajnoch.

Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Na rozdiel od posledného zápasu sme mali výborný pohyb. Vyšiel nám zámer eliminovať aktivitu súpera v prvej tretine a dokonca sme strelili gól. V ostatných tretinách sme pokračovali v dobrej obrannej hre, udržali sme svoj náskok a z toho dôvodu si odnášame z Moskvy zaslúžené tri body."

Domov»Hokej»KHL»Janus vychytal nulu, Slovan vyhral v Mytišči 2:0