Zlaté Moravce porazili Košice 1:0

Futbalisti Zlatých Moraviec vyhrali v piatkovej predohrávke 17. kola Corgoň ligy 2012/2013 doma s Košicami 1:0 a dostali sa na čelo tabuľky minimálne do soboty, keď doterajší líder Slovan hrá v Senici.

ZLATÉ MORAVCE.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 21. Chren. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Kováč - Kuzma, Šinglár, 1089 divákov.

ViOn: Kuciak - Candrák, Majerník, Bortel, Chren - Obročník - Orávik, Škvarka (72. Pavlovič), Kováč, Janič (81. Pintér) - Bernáth (60. Bolinha)

Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko (70. Gál-Andrezly), Hovančík (46. Duda), Kuzma (46. Karaš), Matič - Novák

Úvodná polhodina predohrávaného stretnutia 17. kola Corgoň ligy sa niesla plne v réžii Vion-u. Už v 4. minúte po závare v pokutovom území sa ocitol Kováč sám pred Tofiloskim, ale mieril iba doňho. V 8. minúte si Orávik parádne narazil s Bernáthom, rútil sa sám na gólmana, no v koncovke napodobnil Kováča.

V závere prvej štvrťhodiny Janič rozohral rohový kop, Majerník hlavou posunul na Bernátha, ten z otočky z piatich metrov pálil nad. Do vedenia išli domáci v 21. minúte, keď Janičov rohový kop na zadnú tyč Majerník vrátil na hranicu malého vápna a Chren hlavou nekompromisne skóroval 1:0.

V 29. minúte sa predviedol Viazanko, ktorého dobre mierenú hlavičku k ľavej žrdi Kuciak vytlačil na roh. V závere prvého polčasu skúšali šťastie Obročník aj Novák, ich strely leteli vysoko nad.

Do druhého polčasu vstúpili Východniari ako vymenení. Z defenzívnej taktiky úvodného dejstva preladili na ofenzívu. Domáci pozorne bránili a čakali na brejkové situácie. V 65. minúte Matičovu strelu Kuciak v pohode kryl. Na opačnej strane striedajúci Pavlovič z priameho kopu z 25 m netrafil bránu Tofiloského.

Vyrovnanie mal na kopačke v 83. minúte Gál-Andrezly, jeho strelu odvrátil na rohový kop Bortel. V závere po Pavlovičovom rohu sa dostal k strele Obročník, Tofiloski jeho strelu kryl. V stretnutí dvoch diametrálnych polčasov sa nakoniec z najtesnejšieho víťazstva radovali domáci.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Prvý polčas sme to boli my, po zmene strán to boli hostia, ktorí udaávali tón. V druhom polčase sme nechceli tak hrať, ale boli sme k tomu prinútení. Musím poďakovať hráčom za predvedenú hru. Celú jeseň ťaháme v podstate v trinástich hráčoch a chlapci toho majú už dosť."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Súper si v prvom polčase vypracoval gólové príležitosti a nakoniec dal gól zo štandardky. Po zmene strán sme sa zlepšili, gól sme však nedali a preto sme prehrali."