Slovan prehral v Nižnom Novgorode po nájazdoch

(Autor: TASR)
Sportnet|18. nov 2012 o 14:02

Hokejisti Slovana ukončili ďalší trip po Rusku zápasom s Torpedom prehrou.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Nižného Novgorodu 2:3 po samostatných nájazdoch a získali cenný bod.

Bratislavčania si z náročného trojzápasového tripu z Jaroslavľa, Mytišči a Nižného Novgorodu odvážajú štyri body a momentálne ich majú v tabuľke Západnej konferencie 38.

Najbližšie sa predstavia v stredu 21. novembra, keď sa opäť stretnú s Torpedom Nižnij Novgorod, tentoraz v domácej Slovnaft aréne. Torpedo vyhralo prvý súboj po piatich prehrách.

Od úvodu sa hral rýchly a kombinačný hokej. Domáci si vytvárali vďaka nedisciplinovanosti hostí tlak, ale brankár Janus svoj tím niekoľkokrát podržal. V 19. min otvoril skóre Roman Kukumberg.

Domácim sa podarilo vyrovnať hneď po prvej prestávke, keď po faule Kukumberga premenil Michail Varnakov nariadené trestné strieľanie. Slovan potom nevyužil takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov a v 40. min inkasoval z hokejky Thörnberga pri vlastnom oslabení.

Bratislavčania boli v tretej časti hry aktívnejší, snažili sa vyrovnať. Podarilo sa im to v 54. min, Kukumberg našiel Miklíka, ktorý z dobrej pozície skóroval. V predĺžení bol Slovan lepším tímom, rozhodli však až samostatné nájazdy. O bode navyše pre Torpedo rozhodol vo štvrtej sérii Dmitrij Makarov.

Torpedo Nižný Novgorod - Slovan Bratislava 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, - 0:0) po nájazdoch

Góly: 22. Varnakov (z tr. strieľania), 40. Thörnberg (Ellison, Kousa) - 19. Kukumberg, 54. Michel Miklík (Kukumberg)

Víťazný nájazd: Makarov

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Zacharov - Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 5500 divákov

Torpedo Nižnyj Novgorod: Kovaľ - Hietanen, Malenkich, Varlamov, Kousa, Vasiliev, Jevsejenkov - Krikunov, Makarov, Thörnberg - Varnakov, Ellison, Siomin - Ugarov, Gorbunov, Potapov - Valuiskij, Galuzin, Černov

Slovan Bratislava: Janus Štajnoch, Višňovský, Sekera, Švarný, Sersen, Tabaček - Bartovič, Bližňák, Hudáček Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký Daňo, Ölvecký, Mikúš - Šťastný, Kudrna