AKTUALIZOVANÉ 23.32

Bez Šatana hral Slovan bezradne

Bratislavčania po najslabšej hre na domácom ľade pustili tri body Torpedu. Prvý raz v sezóne sme neboli spokojní s výkonom nášho mužstva - priznal tréner Rostislav Čada.

(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. V trinástom zápase na domácom ľade podal Slovan najslabší výkon a prepustil tri body svojmu konkurentovi v boji o play off. Bratislavčania bez zraneného kapitána Šatana hrali bezradne v útočnej fáze, ruský tím tvrdo trestal každú chybu v obrane.

"Prvý raz v sezóne sme neboli spokojní s výkonom nášho mužstva. Chýbalo nám nasadenie, pohyb, agresivita," priznal tréner Rostislav Čada. "Ale také dni majú aj iné mužstvá. Už v ďalšom stretnutí sa pokúsime napraviť našu hru."

Komplikovaná cesta hostí

Súperi sa stretli po troch dňoch. V Nižnom Novgorode Slovan vybojoval bod po výsledku 2:3 na nájazdy, ale teraz ho ruské mužstvo prevýšilo vo všetkých činnostiach.

"Trochu sme sa zápasu obávali, lebo v utorok sme mali komplikovanú cestu do Bratislavy," vravel fínsky tréner Torpeda Kari Jalonen. "Pristáli sme v Ostrave a odtiaľ sme sa presunuli autobusom. Našťastie cesta nezanechala na mužstve žiadne následky."

Lekcia z efektivity

Hostia v 3. minúte už po devätnástich sekundách využili presilovku pri vylúčení Sersena. Torpedo hralo rýchlo, dobre kombinovalo a v koncovke bolo efektívne. V 9. min Kytnár nevyhodil puk z obranného pásma a Thörnberg od modrej čiary prekvapil Janusa. Zo štyroch striel dali hostia dva góly.

"V druhej tretine sme výsledok chceli obrátiť, ale tretí gól ruského tímu pri jeho ďalšej presilovke nás zrazil na kolená," povedal domáci obranca Martin Štajnoch. "Nám hra v početnej prevahe nevychádzala, nevedeli sme sa udržať v pásme."

Slovan zo šiestich presiloviek nevyužil ani jednu. Ak sa dostal do útočnej tretiny, kombinoval ťažkopádne a hostia ľahko prečítali prihrávky na strieľajúceho obrancu Višňovského.

Hostia kontrolovali stav

Nižnyj Novgorod ešte v druhej tretine zvýšil náskok na 4:0 a potom si mohol dovoliť premárniť takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom.

Vypredané hľadisko neustále hnalo svojich do útoku. Torpedo však v zostávajúcom priebehu kontrolovalo priebeh. V 45. minúte Mikúš po buly jediný raz prekonal Kovala, ale víťazstvo lepšieho tímu to nemohlo ohroziť.

Ďalší zápas hrá Slovan v piatok od 19.00 s Atlantom Mytišči.

HC Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 45. T. Mikúš (A. Šťastný) - 3. Hietanen (Thörnberg), 9. Thörnberg, 27. Thörnberg (D. Makarov, M. Potapov), 33. Galuzin (Valujskij, Černov)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Buturlin - Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 10 055 divákov.

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, J. Tabaček, Sersen, Švarný - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - A. Šťastný

Nižnij Novgorod: Kovaľ - Hietanen, Malenkich, Kousa, J. Varlamov, Jevsejenkov, Vasiliev - Thörnberg, D. Makarov, I. Krikunov - Siomin, Ellison, Varnakov - M. Potapov, Gorbunov, Zajnullin - Černov, Galuzin, Valujskij

Slovan v stredu zaostal v prvej polovici duelu za očakávaniami vypredaného hľadiska. Jeho hráči robili chyby, pri puku boli oveľa neskôr ako súperi, nevedeli si vypracovať poriadnu príležitosť na skórovanie a na ich hre sa akoby prejavila únava po náročnom programe.

Už v 3. min potrestal po 19 sekundách vylúčenie Sersena tečom Thörnbergovej strely Hietanen a zaskočil domácich. Gól udal smer celému duelu. Slovan mohol vyrovnať pri následnej presilovke, ale zahral ju príliš staticky. V 9. min zachytil chybnú rozohrávku Bratislavčanov Thörnberg a tvrdou strelou získal pre hostí dvojgólové vedenie. Slovan bol síce na strely aktívnejší, ale hostia efektívnejší.

Obraz hry sa nezmenil ani po prvej prestávke. Slovan sa snažil ohrozovať Kovaľa, ale bolo to z väčších vzdialeností a pred bránkou nikto nedorážal. V 27. min využili hostia ďalšiu presilovku, Makarovovu strelu vytlačil Janus len pred Thörnberga, ktorý puk "upratal" tretíkrát do siete.

Na opačnej strane mohol znížiť Dravecký, ale faulovaný už nedokázal zasunúť puk za Kovaľa. Slovanu nevychádzali kombinácie, hostia bez problémov zachytávali výpady domácich už na modrej čiare. Hostia boli naďalej efektívni, v 33. min neudržal Janus strelu Černova a Galuzin tiesnený Sekerom poslal puk do siete - 0:4. Slovan potom prežil dlhé oslabenie, z toho dve minúty o dvoch hráčov.

V záverečnej časti hry si domáci aspoň trocha napravili chuť z pokazených prvých dvoch tretín. V 45. min trafil puk po Šťastného vyhratom vhadzovaní z prvej do siete Tomáš Mikúš. Slovan sa tlačil do zakončenia a brankár Kovaľ musel riešiť viacero preňho nepríjemných situácií. Gólman Janus v poslednej dvadsaťminútovke nemal veľa práce. Jeho spoluhráči už skóre zmeniť nedokázali a pripísali si najvyššiu prehru v domácom prostredí v KHL.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Chýbalo nám potrebné nasadenie, agresivita. Bohužiaľ, z prvých štyroch striel sme dostali dva góly, čo nepriaznivo ovplyvnilo našu morálku. Pozitívne bolo, že hráči nezložili zbrane a v poslednej tretine sa nám aspoň trochu podarilo skorigovať nepriaznivý stav. S výkonom nemôžeme byť a ani nie sme spokojní."

Kari Jalonen (tréner Nižného Novgorodu): "Mali sme veľké problémy s príletom do Bratislavy. Namiesto utorňajšieho príletu do Bratislavy sme pricestovali do Ostravy, kde sme museli napokon aj prespať. Dnes sme sa museli presúvať do Bratislavy štyri hodiny autobusom. Nehľadiac na to hral tím veľmi dobre. Počul som o atmosfére v Bratislave, dnes sa to potvrdilo. Teším sa z nášho víťazstva a so stretnutím som spokojný."

Milan Bartovič, útočník Slovana: "Začiatok nebol dobrý, to rozhodlo o celom zápase. Prehrávali sme 0:2, potom z toho bolo 0:4. Mali sme zlý pohyb a až v tretej tretine sme sa trošku rozohrali. Dúfam, že sme si to pripravili do ďalšieho zápasu a v tom výkone budeme pokračovať v piatok."