Košice porazili Nitru, Slovan Trenčín

TASR|24. nov 2012 o 17:47

V štyroch zápasoch futbalovej Corgoňligy sa darilo najmä domácim.

MFK Košice - FC Nitra 4:0 (2:0)

Góly: 37., 41., 52. Škutka, 82. Matič. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Tóth, Viazanko - Zelenický, Boszorád, Šimončič, 2246 divákov.

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Kuzma, Šinglár - Viazanko (85. Karaš), Matič, Novák (73. Hovančík) - Škutka (62. C. Diaby)

FC Nitra: Chudý - Boszorád, Struhár, Kolmokov, Mičic - Gajdoš, Kaspřák (77. Oravec) - Zelenický (53. Kolár), Šimončič, Šmehyl (68. Kroupa) - Mikuš

V košickom Čermeli začali aktívnejšie domáci a už v 3. minúte predviedol odvážny prienik do päťky súpera Ostojič, jeho finálnu prihrávku však vystihol brankár hostí. Ten istý hráč si v 11. minúte najvyššie vyskočil na center Kuzmu z rohového kopu, ale lopta minula priestor brány.

O štyri minúty neskôr to na tribúnach zahučalo po zakončení Nováka, Chudý podržal svoj tím, keď dobrým zákrokom vyškriabal loptu spod brvna. Hostia sa postupne osmelili aj smerom dopredu a v 19. minúte Mikuš strelou z hranice šestnástky tesne minul pravú žrď Tofiloského brány. V 23. minúte vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Šimončič, jeho zakončenie hlavou brankár domácich s prehľadom kryl.

V 37. minúte otvoril skóre duelu Škutka, ktorý využil nedorozumenie medzi obrancom a gólmanom hostí - 1:0. Ten istý hráč potešil košických priaznivcov aj o štyri minúty neskôr, keď zužitkoval prízemný center Kuzmu z ľavej strany a zvýšil na 2:0.

Vstup do druhého dejstva patril domácim, v 51. minúte najprv Novák poriadne vyprášil rukavice Chudého, ktorý z následnej akcie Košíc inkasoval tretí gól. Matič prihrávkou do priestoru našiel nabiehajúceho Škutku a ten zoči-voči Chudému skompletizoval hetrik. Hostia v 54. minúte pohrozili ďalekonosnou strelou Kaspřáka, ktorý poriadne natiahol Tofilského.

Na opačnej strane sa v 59. minúte dostal do úniku Novák, ale jeho tvrdá strela minula priestor brány. Domáci hráči, hrajúci vo veľkej pohode, si vypracovali viacero šancí, asi najväčšiu z nich mal v 79. minúte Selukič, Chudý podržal svoj tím. V 82. minúte však kapituloval po Matičovej parádnej strele, ktorý ho umne obstrelil - 4:0.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:1 (1:0)

Góly: 37. Peltier, 78. Gorosito, 84. Žofčák (z 11 m) - 90+ Depetris. Rozhodoval: P. Hrčka, ŽK: Gorosito - Kleščík, Kubík, 2654 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kopúnek, Grendel - Žofčák (88. Vrablec), Halenár (69. Szarka), Milinkovič (63. Hlohovský) - Peltier

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (69. Mazan)- Diaz, Lobotka (60. Depetris), Štefánik - Mondek (80. Mazáň), Kubík - Fanendo Adi

Ešte pred začiatkom stretnutia sa uskutočnila milá slávnosť. V minulých dňoch sa dožil 65 rokov bývalý hráč Slovana Bratislava Ján Pivarník, futbalový tréner a majster Európy. Od domácich funkcionárov dostal kyticu kvetov.

Už v druhej minúte sa dostal do gólovej šance Peltier, ale Volešák jeho technickú strelu vyrazil. Vzápätí si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Žofčáka. Na druhej strane sa lobom zdiaľky pokúsil prekonať vysunutého Putnockého Štefánik.

V 18. minúte urobil chybu Godál, loptu si vybojoval Peltier, sám postupoval na brankára, ale neuspel. O tri minúty neskôr nevyužil gólovú šancu ani Halenár, prízemná strela preletela pri pravej žrdi bránky hostí. Strelu Holúbeka vyrazil Putnocký na tretí rohový kop.

Až v 37. minúte sa po hrubej chybe obrany gólovo presadil rýchlonohý Peltier, ktorý po kľučke doľava prekonal vybiehajúceho Volešáka. Po zmene strán tempo hry upadlo. O oživenie sa pokúšali striedajúci Depetris či Szarka, v 77. minúte po šiestom rohovom kope hostí zneškodnil hlavičku Depetrisa Putnocký.

O minútu nato po priamom kope Milinkoviča na ďalšom závare v obrane hostí zvýšil na 2:0 Gorosito. V 84. min po faule na Szarku premenil pokutový kop Žofčák. V nadstavenom čase skorigoval na konečných 3:1 pre "belasých" najlepší strelec súťaže Depetris.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 38. Mukendi Rozhodoval: Matúš, ŽK: Čarnota - Mukendi, Ďubek. 2531 divákov.

Spartak Trnava: Rusov - Habánek, Janečka, Čvirik (60. Pavelka), Sabo (71. Rehák) - Čarnota, Karhan - Ciprys, Vlasko, Mikovič (46. Vyskočil) - Schranz

MFK Ružomberok: Zich (57. Lešňovský) - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek - Bielak, M. Nagy - Pekár (82. Lovás), Ďubek, Almaský (62. Lupták) - Mukendi

Po úvodnom vzájomnom oťukávaní sa prišiel prvý vzruch v 11. min, keď po pravej strane unikol Pekár, ale na jeho center nedosiahol ani jeden z dvojice nabiehajúcich Ružomberčanov. V 19. min boli domáci blízko ku gólu, ale lopta po zakončení Vlaska sa odrazila od ľavej žrde ružomberskej brány. V 26. minúte po centri Saba hlavičkoval Ciprych nad bránu hostí.

Presne po polhodine hry vyšiel hosťom rýchly protiútok, Mukendi išiel sám na trnavskú bránu, ale jeho pokus o zakončenie skvele zlikvidoval Rusov. V 38. minúte sa už ale hostia radovali, keď domáci Janečka neustrážil Mukendiho a ten prestrelil brankára Rusova.

Hostia mohli svoj náskok zvýšiť už na začiatku druhého polčasu, keď v 52. min po chybe Čvirika unikajúceho Ďubeka vychytal brankár Rusov. Trnavčania sa v druhom dejstve pokúšali o vyrovnanie, ale bez úspechu. V 70. min neprestrelil Vlasko ružomberskú obranu a po následnom rohu hlavičku Čarnotu kryl Lešňovský.

V záverečnej desaťminútovke sa na bránu hostí valil jeden útok Trnavčanov za druhým. Strela Vyskočila minula hosťujúcu bránu a po priamom Karhana spálil tutovku Pavelka. V nadstavenom čase mohli bodku za zápasom urobiť hostia, ale unikajúceho Luptáka stačili Trnavčania včas zastaviť.

1. FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 11. Lipták. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Krajník - Brašeň, 1145 divákov.

Tatran Prešov: Diviš - Pribula, Adámik, Krajník, Petráš - Lipták, Zošák (84. Macko) - Poliaček (72. Kostadinov), Adam, Jakovlev - Guba (52. Marcin)

Dukla Banská Bystrica: Belic - Turňa, Poljovka (46. Chrappan), Gyömbér, Hučko - Brašeň, Považanec (65. Augustín), Hlinka, M. Pančík - Sachňuk, Ferenčík (81. Šovčík)

Prešov začal už s novým trénerom na lavičke Ladislavom Totkovičom svižne a odvážne. Už po pár sekundách Guba hneď z prvého útoku tesne minul. Onedlho sa ten istý hráč v sľubnej pozícii zle zorientoval a bránu hostí prakticky neohrozil.

Nasledovala hlavička Zošáka zblízka, ale iba do náruče Belica. Až potom sa Šarišania dočkali gólu. Po rohu Poliačeka Zošák loptu minul a strelu Liptáka mierne tečoval jeden z hráčov hostí. Až po polhodine hry Bystričania vážnejšie ohrozili prešovskú bránu.

Pančík však mieril z 11 m nad a Brašeň spoza 16-stky minul. Potom na opačnom konci Guba spálil obrovskú možnosť, zobral loptu Poljovkovi, avšak kľučka na brankára Belica mu už nevyšla. Pred odchodom do kabín mali hostia blízko k vyrovnaniu, tesne pred bránkou Prešova bol veľký závar, z ktorého však gól nepadol. V druhom polčase Šarišania potvrdili "chuť na futbal".

Najprv vypálil zdiaľky Lipták, pri strele sa vyznamenal brankár Belic. Po akcii Jakovleva mieril do ľavej spojnice Zošák. Nasledovala zahodená vyložená šanca Kostadinova. Na opačnom konci rovnako nepochodil Šovčík a skóre sa nemenilo. Zápas bol zaujímavý až do samého konca.

V 86. minúte Macko peknou kolmicou vysunul Kostadinova, ten ale napálil loptu iba do nôh brankára Belica. No a v nadstavenom čase sa chytal za hlavu hosťujúci Augustín, ktorý trafil iba žrď.