Bayern hladko zdolal Hannover 5:0

(Autor: SITA/AP)
TASR|24. nov 2012 o 17:50

Líder nemeckej futbalovej Bundesligy Bayern Mníchov bez väčších problémov zdolal na domácom ihrisku Hannover 5:0 v sobotňajšom zápase 13. kola.

BERLÍN. Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 13. kola I. bundesligy nad Hannoverom vysoko 5:0 a naďalej neohrozene kraľuje v celej súťaži.

Bavori si v 13. ligovom stretnutí v tejto sezóne pripísali už 11. triumf. Nečudo, že tréner Bayernu Jupp Heynckes žiaril po stretnutí spokojnosťou.

"Je to zaslúžené víťazstvo. Boli sme agresívni a koncentrovaní celých 90 minút," povedal Heynckes. Prvý gól po trojmesačnej prestávke zavinenej operáciou členka strelil reprezentačný útočník Mario Gómez, ktorý svojim presným zásahom zo 67. min pečatil skóre stretnutia.

"Po takom dlhom čase je krásny pocit znova hrať a navyše streliť gól. Bolo to neuveriteľné, v tej chvíli som si uvedomil, ako veľmi mi záleží na futbale," vyhlásil 27-ročný útočník.

"Robili sme katastrofálne chyby. Medzi nami a Bayernom bola obrovská priepasť," smutne skonštatoval tréner Hannoveru Mirko Slomka.

Úradujúci majster z Dortmundu potvrdil úlohu favorita na ihrisku v Mainzi a zvíťazil 2:1.

Slovenský obranca Radoslav Zabavník odohral za domácich celé stretnutie a inkasoval žltú kartu.

Zverenci trénera Borussie Jürgena Kloppa otočili nepriaznivo vyvíjajúci sa duel gólmi M. Reusa a poľského strelca Roberta Lewandowského. Vestfálsky klub aktuálne figuruje v tabuľke I. bundesligy na 2. mieste.

Dortmundu k tomu pomohla aj remíza 1:1 v šlágri kola medzi Schalke 04 a Eintrachtom Frankfurt.

Domáci tím z Gelsenkirchenu sa ujal vedenia v 11. min presným zásahom najlepšieho kanoniera uplynulého ročníka 2011/2012 Holanďana Klaasa-Jana Huntelaara.

Konečnú deľbu bodov stanovil o dve minúty neskôr stredopoliar nováčika súťaže Stefan Aigner, ktorý si "zgustol" na presnom centri spoluhráča Bastiana Oczipku.

Bayern Mníchov - Hannover 96 5:0 (3:0)

Góly: 3. Martínez, 24. Kroos, 37. Ribéry, 63. Dante, 67. Gomez, 71.000 divákov.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)

Góly: 11. Huntelaar - 13. Aigner, ČK: 87. Matmour (Frankfurt), 61.673 divákov.

VfL Wolfsburg - Werder Brémy 1:1 (0:1)

Góly: 64. Dost - 35. Arnautovič, ČK: 62. Schmitz (Brémy), 30.000 divákov

FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 1:2 (1:2)

Góly: 4. Caligiuri - 11. Reus, 43. Lewandowski, 34.000 divákov.