Ružomberčanky zvíťazili a postúpili do osemfinále

SITA|29. nov 2012 o 20:10

Basketbalistky slovenského vicemajstrovského tímu MBK Ružomberok zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí Európskeho pohára FIBA 2012/2013 na palubovke tureckého družstva Antakya Belediyesi 77:65 a postúpili do osemfinále play-off.

ANTAKYA.

Zverenky Štefana Sviteka si už v prvom polčase utvorili sľubný 13-bodový náskok 45:32, ktorý po zmene strán ešte zvýraznili (57:37 v 25. minúte).

Všetky tri tímy v H-skupine (izraelský klub Elitzur Ramla odstúpil v priebehu súťaže, pozn.) dosiahli v konečnej tabuľke rovnakú bilanciu 2 viťazstvá - 2 prehry, o postupe Antakye a Ružomberka rozhodla bilancia zo vzájomných stretnutí.

Liptáčky to v minulosezónnej edícii EP FIBA dotiahli až do štvrťfinále play-off, kde ich len veľmi tesne vyradil neskorší víťaz tejto súťaže Dinamo Kursk - v Koniarni mu podľahli 80:81, v Rusku 69:74.

Výsledok - štvrtok - H-skupina:

Antakya Belediyesi (Tur.) - MBK Ružomberok 65:77 (18:24, 14:21, 11:15, 22:17)

Hlas:

Stanislav Onuška (generálny manažér MBK Ružomberok): "S nožom na krku sme bravúrne zvládli toto stretnutie, čo ma veľmi teší - aj bez rekonvalescentky Parkerovej. Je to pre nás veľká vzpruha. Toto družstvo nemá konečnú podobu, naše plány siahajú ďalej ako je postup zo skupiny. Predpokladám pre nás súpera z Francúzska alebo Ruska."