Piešťany otočili zápas s dvadsiatkou v závere

Zápas s mladými reprezentantmi začali domáci útočne. V tretej minúte mohol otvoriť skóre Melichárek, ale peknú prihrávku nasmeroval len do brankára hostí.

Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

ŠHK 37 Piešťany - HK Orange 20 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 56. H. Ručkay, 57. Haring - 17. Pospíšil. Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 7:10, navyše: 15. Chylo 10 min za napadnutie hlavy a krku, 22. Škadra, 58. J. Ručkay obaja 10 min za nešportové správanie, 60. Peško 5+DKZ za napadnutie zozadu - 59. Rapáč 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1263 divákov.

Zápas s mladými reprezentantmi začali domáci útočne. V tretej minúte mohol otvoriť skóre Melichárek, ale peknú prihrávku nasmeroval len do brankára hostí. V následnej presilovke mali veľké šance Urban a Peško, ale ani oni neuspeli. Po tomto momente sa z hry oboch mužstiev vytratila hokejová myšlienka a na ľade sa nič vážneho nedialo.

Až v 17. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Bruno Mráz, ale domácu bránu prestrelil. Jeho odrazený puk zobral Filip a okamžite ho poslal Jakubovi Ručkayovi, ktorý však trafil iba Nagya v hosťujúcej bráne. Z nasledujúceho útoku sa nakoniec slovenskej 20-ke podarilo dať gól zásluhou Pospíšila.

V 20. minúte mohol zvýšiť Lipovský, ale jeho samostatný nájazd Tomek chytil. Druhá tretina bola z oboch strán hokejovo slabá. Zaujala iba šanca Bezúcha a samostatný únik Uhríka. S oboma šancami si ale Tomek poradil. V tretej tretine sa domáci snažili dotiahnuť gólovo na svojho súpera, čo sa im ale nedarilo. V 50. minúte bol faulovaný v samostatnom nájazde Jakub Ručkay.

Nariadené trestné strieľanie ale nepremenil. Vyrovnať sa však podarilo jeho bratovi Henrychovi, o niekoľko sekúnd na to vo vlastnom oslabení skóroval aj Haring a otočil skóre zápasu na stranu domácich. Záverečné dve minúty stretnutia poznačili potýčky i pästné výmeny. Presilovka však už hosťom nepomohla a nakoniec prehrali.

Milan Klement, tréner Piešťan: "Súpera sme nepodcenili, ale trápili sme sa. Hostia hrali dobre. My sme sa nedokázali dostať do šancí, ale našťastie sme strelili dva góly a máme tri body. Záver stretnutia ma však mrzí, nikto neposiela na ľad hráčov pobiť sa, ale bohužiaľ aj to patrí k hokeju."

Ernest Bokroš, tréner SR20: Z nášho pohľadu sme zahrali dobré stretnutie, hráči päťdesiatpäť minút predvádzali dobrý hokej. Žiaľ, mali sme veľa vylúčených a jediné čo ma mrzí, že máme po tomto zápase päť hráčov zranených."