Golden State vyhral nad Denverom tesne 106:105

SITA|30. nov 2012 o 07:31

V dvoch zápasoch zámorskej NBA v noci na piatok boli úspešné domáce tímy.

NEW YORK. Basketbalisti San Antonia nastúpili na palubovke obhajcu titulu Miami Heat vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA bez tradičnej trojice opôr Tima Duncana, Tonyho Parkera a Emanuela Ginóbiliho, ale Spurs "hrýzli" šampiónov do poslednej chvíle.

Hosťujúci náhradníci sa skvele chopili príležitosti a ešte dve minúty pred koncom poslednej štvrtiny viedli 98:93. Domáce trio LeBron James, Dwyane Wade a Ray Allen však zariadilo obrat a víťazstvo 105:100.

"Na hráčov, ktorí dostali príležitosť, už nemôžem byť viac hrdý, ako som teraz. Je to pre nás ťažká prehra. Víťaziť v NBA je náročné. Hrali sme skutočne dobre, ale nie dosť na to, aby sme uspeli," komentoval rozčarovaný tréner San Antonia Gregg Popovich, ktorý nechal svoje opory odpočívať doma.

Najlepším strelcom spomedzi jeho zverencov bol 20-bodový Gary Neal, 15 bodmi upútal francúzsky nováčik Nando de Colo.

James dal v drese domácich 23 bodov, striedajúci Allen pridal 19 vrátane kľúčovej "obratovej" trojky na 100:98 necelých 23 sekúnd pred koncom. Wade nastrieľal 19 bodov a Chris Bosh pridal k osemnástim aj 12 doskokov.

Osud štvrtkového duelu Golden State - Denver mal v rukách Andre Iguodala. Ten 3,4 s pred koncom za stavu 106:103 mohol vyrovnať troma trestnými hodmi, ale nepremenil svoj posledný pokus a Nuggets podľahli Warriors o jediný bod.