Hádzanárky začali kvalifikačný turnaj výhrou nad Gréckom

(Autor: TASR)
TASR|30. nov 2012 o 19:31

V sobotu od 18.00 h čaká domáce hráčky súboj s Fínskom.

PARTIZÁNSKE. Slovenské hádzanárske reprezentantky vstúpili v piatok do turnaja 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie o postup na MS 2013 v Partizánskom jednoznačným víťazstvom 30:16 nad Gréckom.

Zverenky trénera Petra Sabadku potvrdili úlohu favoritiek, keď si výrazný náskok vypracovali už v prvom polčase a po zmene strán ho ešte zveľadili.

V sobotu od 18.00 h čaká domáce hráčky súboj s Fínskom, ktoré v úvodnom stretnutí prehralo so Švajčiarskom 27:37.

Právo účasti v druhej fáze kvalifikácie MS, ktorá sa bude v júni budúceho roka hrať systémom play-off, si vybojuje iba víťaz turnaja v Partizánskom.

Slovensko - Grécko 30:16 (15:8)

Zostava a góly SR: Súlovská, Túrociová, Medveďová - Trochtová 1, Minárčiková, Stuparičová 2, Pileková, Kováčiková, Súkenníková 4, Jakubisová 1, A. Tóthová 7/5, Dubajová 1, Rajnohová 2, Polláková 3, Michnová 3/1, Rebičová 6

Najviac gólov za Grécko: Stratakiová 4, Chatziparasidouová 4/4

pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené: 5 - 7, ČK: 24. Kazakiová (Grécko) za hrubý faul, rozhodovali: Pechová a Vágvölgyiová (obe Maď.), 900 divákov

Slovenky už po 83 sekundách viedli dvojgólovým rozdielom a udali tak tón celému stretnutiu, ktoré sa vyvíjalo jednoznačne v ich prospech.

Súperky síce držali zo svojho pohľadu prijateľný rozdiel až do 19. minúty, keď na ukazovateli skóre svietil stav 8:6 pre domáce, ale záver prvého polčasu vyznel jednoznačne pre slovenské reprezentantky.

Niekoľko skvelých zákrokov predviedla gólmanka Súlovská a manko Grékyň narastalo najmä po neomylných sedmičkách legionárky z Poruby Tóthovej a po razantných streleckých pokusoch Rebičovej.

V 25. minúte bol náskok Sloveniek už päťgólový a skóre prvej časti uzavrela Dubajová presnou strelou z 9-metrového hodu už po uplynutí hracieho času.

Aj po zmene strán pokračovala herná prevaha domácich a v 45. minúte po dvoch úspešných zakončeniach Súkenníkovej za sebou bol rozdiel v skóre prvýkrát dvojciferný - o desať gólov 21:11. Záver sa už pred vďačným publikom zmenil na exhibíciu slovenských hráčok, ktoré zaznamenali suverénny triumf.

Peter Sabadka (tréner SR): "Pre nás bol víťazný vstup do turnaja dôležitý. Teší ma, že sme mohli na ďalšie dva víkendové duely rozložiť záťaž na všetky hráčky. Naša hra mala hlavu i pätu, dobre sme bránili a dokázali sme na súpera vyvinúť tlak. Škoda, že sme nepremenili viacero gólových príležitostí, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Celkovo môžeme dnešný výkon hodnotiť pozitívne. Fínky určite vedia hrať hádzanú. Aj Švajčiarkam boli, kým im sily stačili, zdatnými súperkami. V závere však odpadli kondične."

Ďalší výsledok:

Švajčiarsko - Fínsko 37:27 (17:15)

Najviac gólov: Wengerová 6, Dinkelová a Geissmannová po 5 - Von Numersová 6, Cainbergová 5

Slovinsko - Holandsko 23:24 (10:12)

Ďalší program turnaja 1. kvalifikačnej skupiny (Partizánske 30. 11. - 2. 12. 2012):

sobota 1. 12.: Grécko - Švajčiarsko (15.30), Fínsko - Slovensko (18.00)

nedeľa 2. 12.: Grécko - Fínsko (15.30), Slovensko - Švajčiarsko (18.00)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky začali kvalifikačný turnaj výhrou nad Gréckom