Slovan remizoval v Ružomberku 2:2, Trnava v Moravciach 1:1

Tri góly za polčas boli najväčším magnetom pre divákov v Banskej Bystrici.

• Prešov - Myjava 2:1 - viac
  • Ružomberok - Slovan 2:2 - viac
  • Zlaté Moravce - Trnava 1:1 - viac

Košice rozhodli už v prvom polčase

Tri góly za polčas boli najväčším magnetom pre divákov, ktorých prišlo vo vlhkom počasí poskromne. Košičania sa bezhlavo do útoku nepúšťali, nechali sa zatlačiť na svoju polovicu, no hneď prvú šancu a strelu na bránku premenili na gól. Veľkú zásluhu na ňom mal Diaby, ktorý šikovne prehodil loptu pomedzi brániacich hráčov na Viazanka a lopta po jeho strele skončila s pomocou teču Chrappana pod brvnom.

Dukla stihla zareagovať pomerne skoro, z očividnej prevahy vyťažila dosť vzruchu pred bránkou, finálne sa jej však podarilo zakončiť až v 31. min. Po strele Brašeňa stačil Tofilovski len loptu vyraziť a Považanec ju bez problémov trafil v bezprostrednej blízkosti do siete.

Polčasový účet sa však neuzavrel a ak si niekto myslel, že ofenzívnejšie ladení domáci udrú druhýkrát, bolo to práve naopak. V 44. min sa o gól postaral hlavou Novák, keď mu trochu pomohol aj chrbát Turňu.

Domáci kombinačne vynikali, strelecky však vyzneli biedne. V 7. min z diaľky skúšal šťastie Savič, v 24. min Považanec, Tofilovského však neprekvapili. Košičania si prvý rohový kop, na rozdiel od siedmich domácich, vynútili až v polčasovom závere, no mrzieť ich to vôbec nemuselo.

Po zmene strán akoby Dukla ochabla, uplynula štvrťhodina a nič nevymyslela. V 74. min pokus Viazanka nebezpečný nebol, no vyjadroval trápenie Dukly, ktorá upadla do bezradnosti a onedlho len so strachom odsledovala strelu z uhla Diabyho, ktorá sa prekotúľala pozdĺž celej bránky.

Záver zápasu obrat v hre Dukly nepriniesol, a tak si Košičania bez problémov ustrážili tri body.

Dukla B. Bystrica - MFK Košice 1:2 (1:2)

Góly: 31. Považanec - 24. Viazanko, 44. Novák. Rozhodca Somoláni, ŽK: Považanec, Šovčík, Hučko - Šinglár, Tofilovski, 1020 divákov.

Dukla B. Bystrica: Belic - Turňa, Chrappan, Gyömbér, Savič (46. Sachňuk) - Hlinka - Brašeň, Považanec, Pančík (80. Chrien), Hučko - Ferečník (66. Šovčík)

MFK Košice: Tofilovski - Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko (90+. C. Diaby), Karaš (73. Hovančík), Matič, Novák (54. Huk) - O. Diaby

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Celú jeseň sa boríme s koncovkou, aj v zápasoch, ktoré sme dobre rozohrali. Na jar sa musíme posilniť v útoku, je to absolútna nutnosť. V prvom polčase sme Košičanov zatlačili, no inkasovali sme pololacné až lacné góly. Veľa nervozity spôsobilo, že po zmene strán sme nevyrovnali, boli to naozaj dva rozdielne polčasy."

Ján Kozák, kouč Košíc: "V prvm polčase sme zaostávali v organizácii hry, museli sme urobiť niekoľko zmien a nastal obrat. Náš druhý šťastný gól tesne pred polčasom bol úderom pre domácich, potom sme mali zápas pod kontrolou. Aj v iných zápasoch sme hrali vonku útočný futbal, dnes sme nehrali lepšie, no ak predtým sme góly nedali, teraz naopak, no mali sme aj kus športového šťastia. Víťazstvá posúvajú vyššie, dokázali sme to aj vonku, futbal sa hrá na body, treba však opäť opakovať, že naozaj nemá logiku. Ak v minulosti sme doma nevyhrávali, teraz sme zbierali body. Z toho mám radosť, v mužstve sa všetci hráči zlepšili, vhodne sme ho doplnili. Podľa mňa sme lepšie hrali ako bodov získali. Vyrastajú nám šikovní chlapci, mladí si však musia zaslúžiť miesto v zostave a vážiť si ho, miesto si musia vydobyť."

Prešov s domácim víťazstvom

Domáci hráči mali expresný vstup do stretnutia, už po niekoľkých sekundách sa totiž presadil Marcin, ktorý po individuálnom prieniku z hranice päťky nedal Solničkovi šancu. Hostia sa snažili o rýchly prechod do útoku, no prešovská obrana si s ich príležitosťami dokázala bez väčších problémov poradiť.

V 20. minúte sa z hranice šestnástky odhodlal k strele domáci útočník Guba, Solnička vytlačil loptu spod brvna. O päť minút neskôr zahrávali domáci rohový kop, po ktorom sa lopta dostala až k voľnému Petrášovi, ktorý zblízka tvrdou strelou zvýšil na 2:0.

Prešovčania pokračovali v aktivite a v 27. minúte pálil tesne nad Zošák. Na opačnej strane preveril pozornosť Diviša Kúkoľ, stav sa však nemenil. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala medzi šestnástkami oboch súperov, pričom si ani jeden tím nevypracoval výraznejšiu šancu.

Druhé dejstvo odštartovala v 52. minúte príležitosť hosťujúceho Marčeka, lopta z jeho kopačky letela iba nad domácu bránu. O päť minút neskôr sa presadil na pravej strane Harsányi a jeho nevýrazná strela skončila v bráne domácich - 2:1.

Zeleno-bieli si vypracovali dobrú šancu v 66. minúte, ale Guba zvnútra šestnástky pálil mimo Solničkovej brány. Prešovčania sa naďalej tlačili do zakončenia a v 69. minúte vyskúšal pozornosť brankára hostí Petráš, ktorý napriahol približne z 20 metrov.

V 80. minúte bol blízko ku gólu domáci Lipták, jeho tvrdú strelu však Solnička dokázal vytlačiť na roh. Dve minúty pred koncom mohol z pokutového kopu poistiť víťazstvo domácich Petráš, no Solnička si s jeho zakončením dokázal poradiť.

1. FC Tatran Prešov - Spartak Myjava 2:1 (2:0)

Góly: 1. Marcin, 25. Petráš - 59. Harsányi. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Guba, Poliaček, Petráš, Diviš, Pribula - Kúkoľ, Sládek, Solnička, Dian, Majerník, 1181 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Pribula, Adámik, Krajník, Petráš - Lipták - Poliaček, Zošák (84. Adam), Jakovlev - Guba (75. Papaj), Marcin (63. Kostadinov)

Spartak Myjava: Solnička - Častulín, Majerník, Černáček, Mrva - Ďuriš, Marček (61. Dian) - Sládek (81. Šebek), Kuračka (35. Harsányi), Kúkoľ - Kosík

Ladislav Totkovič, tréner Tatrana: "Začiatok duelu bol taký, aký sme si povedali, možno nad očakávanie, pretože hneď v úvodnej minúte sme dali rýchly gól. Pridali sme aj druhý a vývoj zápasu bol taký, ako sme si priali. V druhom polčase súper dal kontaktný gól a je to vždy nepríjemné, keď vyhrávate a musíte si udržať koncentráciu. V závere sme mali penaltu, no nepremenili sme ju."

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Už po niekoľkých sekundách sme prehrávali 0:1 a začať s mankom bolo ťažké. Prešov bol v tom čase jednoznačne lepší, bolo vidieť, že zmena priniesla ovocie. Po polčase sme si povedali, že ideme hrať o česť a musím pochváliť mužstvo za druhé dejstvo, ukázalo charakter. Domáci nepremenili penaltu a hráči sa snažili do poslednej chvíle vyrovnať, čo by bol pre nás úspech. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

V Ružomberku gólovo už od 4. minúty

Stretnutie sa začalo pre domácich ako podľa vysnívaného scenára. Už v 4. min poslal Pekár kolmicou do behu Mukendiho, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre - 1:0. Krátko nato na druhej strane skúšal šťastie strelou spoza šestnástky Grendel, ale lopta mu nesadla ideálne. Z dobrej pozície neskôr pálil Milinkovič, netrafil však bránku domácich.

V 14. min boli Ružomberčania blízko k ďalšiemu gólu, ale Pekárovu strelu z hranice malého obdĺžnika stihol vyraziť Putnocký. Vzápätí Bielák ponúkol presnú nahrávku Mukendimu, konžský útočník v službách liptovského mužstva však nezakončil presne.

V 31. min sa stredom ružomberskej obrany predral agilný Peltier a svoje snaženie zakončil umiestnenou strelou - 1:1. Ten istý hráč si mohol úspech zopakovať aj o šesť minút neskôr, ale z uhla trafil len bočnú sieť. Potom sa v čistej pozícií ocitol hosťujúci kapitán Halenár - netrafil bránku. Nerozhodný stav po prvom polčase bol vzhľadom na priebeh a počet šancí na oboch stranách spravodlivý.

Po zmene strán začal mať mierne navrch Slovan, ktorý ťažil najmä z opatrnejšej hry súpera. Prvá vážnejšia šanca v tomto polčase prišla až v 70. min a hneď bol z toho gól. Milinkovič našiel Hlohovského a ten zblízka pätičkou poslal "belasých" do vedenia.

Odpoveď domáceho tímu nenechala na seba dlho čakať. V 76. min predviedol Bielák excelentný priamy kop a vyrovnal na 2:2. V 83. min hlavička striedajúceho Lovása len tesne minula bránku hostí. S blížiacim sa záverom duelu obe mužstvá stupňovali úsilie strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre sa už nezmenilo.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 4. Mulumba Mukendi, 76. Bielák - 31. L. Peltier, 70. Hlohovský, ŽK: 43. Mulumba Mukendi - 28. Kolčák, rozhodovali: Sedlák - Lieskovský, Jenčura, 2526 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Janso - Bielák, M. Nagy - L. Lupták (64. Almaský), Dubek, Š. Pekár (80. Lovás) - Mulumba Mukendi

Slovan: Putnocký - Bagayoko, D. Hudák, Kolčák, Lukšík - Grendel, Kopúnek - Milinkovič (88. K. Mészáros), Halenár, Hlohovský (83. Vrablec) - L. Peltier (75. Szarka)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Do zápasu sme vstúpili aktívne a rýchlo sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme hrali dobre, ale Slovan nebol o nič slabší a diváci sa mali na čo pozerať. Za zlomový okamih stretnutia by som označil Peltierov gól na 1:1. Ak by ho nedal, možno by sme zvíťazili. Po zmene strán bol lepší Slovan. Keď to zoberiem celkovo, deľba bodov je v poriadku."

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Opäť sa potvrdilo, že zápasy týchto súperov sú vždy zaujímavé a napínavé. Najmä v Ružomberku, kde diváci dokážu vytvoriť skvelú atmosféru a tlačiť svoj tím dopredu. Vedeli sme, že to bude ťažký duel, ale prišli sme si pre tri body. V prvom polčase boli domáci o čosi lepší, v tom druhom zase my. Remíza je spravodlivá."

Spartak vybojoval remízu, siahal aj na výhru

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo typický medzišestnástkový futbal s množstvom nepresností na oboch stranách. V 10. minúte Bernáth šikovne vysunul Hodeka, pred ktorým v poslednej chvíli zachraňoval Karhan. Prvý strelecký pokus priniesla v 22. minúte Vyskočilova strela z hranice 16-tky, ale preletela vedľa ľavej žrde.

V 27. minúte rozohral Vyskočil štandardnú situáciu, jemný teč Pavelku skončil na ľavej žrdi Kuciakovej bránky. V 39. minúte po rohu Vlaska lopta preletela až na ľavú žrď, kde bol osamotený Gross, ktorý z 5 metrov netrafil bránku. V závere prvého polčasu sa dostal k strele Bernáth, pozorný Rusov na dvakrát kryl.

Po zmene strán sa začal hrať futbal, ktorý sa musel páčiť. Prebiehala 54. minúta, Pavelka vyhral hlavičkový súboj v pokutovom území, lopta sa dostala k voľnému Vyskočilovi, ktorý z 5 metrov presnou strelou k žrdi poslal Spartak do vedenia. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané. Pavlovičovu gólovú strelu z bránkovej čiary vykopol Karhan.

V 64. minúte sa ocitol zoči-voči Kuciakovi Sabo, z 8 metrov však nenamieril medzi žrde. V 72. minúte Rusov nedovolene zastavil v pokutovom území Bernátha a nariadenú 11-tku premenil Pavlovič. V 76. minúte napriahol spoza 16-tky Orávik, pozorný Rusov bol pripravený.

V záverečnej štvrťhodine sa hralo hore-dole. V 83. minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď po centri Orávika sa dostal k hlavičke Bolinha, ktorý opečiatkoval brvno Rusovovej bránky. Vzhľadom na priebeh stretnutia je konečná deľba bodov spravodlivá.

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 73. Pavlovič (z 11 m) - 54. Vyskočil. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Pavlovič - Pavelka, Rusov, Vlasko, 1988 divákov

ViOn: Kuciak - Farkaš (57. Bolinha), Majerník, Bortel, Chren - Pavlovič - Candrák, Obročník (32. Janič), Hodek, Orávik - Bernáth

Spartak: Rusov - Janečka, Karhan, Gross, Ciprys - Čarnota - Schranz (86. Mikinič), Vyskočil (75. Kaščák), Vlasko, Sabo - Pavelka (78. Tomaček)

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Trnava dnes hrala dobre, vysoko nás napádala, my sme prakticky nevystrelili. Futbal to z našej strany nebol pekný, začali sme hrať až po prestriedaní. Spartak bol lepší aspoň 60 minút, my sme však ukázali silnú morálku a nakoniec sa nám podarilo vyrovnať. Musím poďakovať hráčom za celú jesennú časť."

Peter Zelenský, tréner Trnavy: "Dnes sme odohrali celkom dobrý zápas. Na toto stretnutie sme sa celý týždeň pripravovali. Vyzeralo to, že by sme mohli aj vyhrať, keby bol Sabo premenil tutovku, bolo by po zápase. K jedenástke sa vyjadrovať nebudem, musím si to pozrieť v televízii."

Domov»Futbalnet»Slovan remizoval v Ružomberku 2:2, Trnava v Moravciach 1:1