Hádzanárky v kvalifikácii MS vysoko zdolali Fínsko

(Autor: TASR)
TASR|1. dec 2012 o 19:26

Slovenkám stačí na právo účasti v druhej fáze kvalifikácie MS aj remíza.

PARTIZÁNSKE. Slovenské hádzanárske reprezentantky vo svojom druhom vystúpení na turnaji 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2013 vyhrali v Partizánskom nad Fínskom vysoko 38:18 a s plným bodovým ziskom sú na čele tabuľky.

Zverenky trénera Petra Sabadku na palubovke dominovali od úvodných minút a v nedeľu sa v rozhodujúcom súboji o jedinú postupovú miestenku stretnú od 18.00 h so Švajčiarskom, ktoré v sobotu zdolalo Grécko 35:23 a má na konte rovnako dve víťazstvá.

Slovenkám vďaka lepšiemu skóre stačí na právo účasti v druhej fáze kvalifikácie MS, ktorá sa bude v júni budúceho roka hrať systémom play-off, aj prípadná remíza.

Slovensko - Fínsko 38:18 (20:8)

Góly SR: Súkenníková 8, Tóthová 7/2, Rajnohová 5, Rebičová 4/1, Pileková 3, Michnová 2, Trochtová 2, Kováčiková 2, Polláková 2, Dubajová 2/1, Minarčíková 1 - Najviac gólov Fínska: Tallqvistová 5, Von Numersová 5/1.

Rozhodovali: M. Gutowská, U. Gutowská (obe Poľ.), 7 m hody: 4/4 - 3/2, vylúčenia: 7:1, ČK: 41. Michnová po treťom vylúčení, 1000 divákov

Domáce hráčky od prvých sekúnd napĺňali úlohu jednozačného favorita a prvý gol inkasovali až v 5. minúte, keď už viedli štvorgólovým rozdielom. Manko severaniek narastalo najmä zásluhou strelecky disponovaných Tóthovej a Súkeníkovej a v polovici prvej časti hry svietil na ukazovateli skóre stav 12:3.

Fínky potom na chvíľu zastavili gólovú lavínu vo svojej sieti, napriek tomu odchádzali do kabín s dvanásťgólovou stratou. Slovenky nešetrili svoje súperky ani v druhom polčase, keď dostali šancu aj ďalšie hráčky kádra a nezastavil ich ani predčasný odchod Michnovej po treťom vylúčení v 41. minúte. Rozdiel v skóre naďalej narastal a domáce pohodlne dokráčali k víťazstvu.

Ďalší výsledok:

Grécko - Švajčiarsko 23:35 (12:11)

Najviac gólov: Poimenidouová 7, Stratakiová 5 - Mustafoskaová 9/2, Dinkelová 5/1

Tabuľka 1. skupiny:

1. Slovensko 2 2 0 0 68:34 4

2. Švajčiarsko 2 2 0 0 72:50 4

3. Grécko 2 0 0 2 39:65 0

4. Fínsko 2 0 0 2 45:75 0

Zostávajúci program turnaja 1. kvalifikačnej skupiny (Partizánske 30. 11. - 2. 12. 2012):

nedeľa 2. 12.: Grécko - Fínsko (15.30), Slovensko - Švajčiarsko (18.00)