Bayern doma uhral remízu s Dortmundom 1:1

Javier Martinez
Javier Martinez (Autor: SITA/AP)
SITA|2. dec 2012 o 14:29

Brankár Dortmundu predviedol v záverečných piatich minútach niekoľko bravúrnych zákrokov.

BERLÍN. V sobotňajšom šlágri 15. kola I. bundesligy, v ktorom už istý jesenný líder tabuľky Bayern Mníchov hostil tím úradujúceho majstra najvyššej domácej súťaže Borussiu Dortmund, sa zrodila remíza 1:1.

Bavori otvorili skóre stretnutia v 67. min zásluhou presného zásahu Toniho Kroosa, o sedem minút však zabezpečil hosťom bod z Allianz Areny Mario Götze.

Obaja tréneri pri hodnotení vyzdvihli vysokú úroveň. "Myslím si. že to bol výborný zápas. Oba tímy sa navzájom maximálne preverili," povedal kormidelník Dortmundu Jürgen Klopp. Súhlasil s ním aj jeho náprotivok, kouč Bayernu Jupp Heynckes: "Bolo to veľmi dynamické stretnutie s množstvom dramatických momentov a dobrých príležitostí. Oba tímy hrajú moderným štýlom a sú vyspelé po taktickej stránke."

Pochvala patrila po zápase aj brankárovi Dortmundu Romanovi Weidenfellerovi. Ten v záverečných piatich minútach predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov.

"Roman bol skvelý, udržal nás v hre," vyjadril sa na margo svojho zverenca Klopp. Heynckes vyhlásil, že 32-ročný Weidenfeller by mal dostať priestor aj v reprezentácii, kde je jednotkou práve brankár Mníchovčanov Manuel Neuer: "Weidenfeller v závere zachytal výborne, tak, ako aj mnohokrát predtým. Neviem, čo ešte potrebuje na to, aby chytal v reprezentácii."

S výsledkom nebol úplne spokojný obranca Dortmundu Mats Hummels: "Nič sa nezmenilo, stále máme na vedúci Bayern jedenásťbodové manko. Pred koncom prvej časti sezóny chceme získať šesť bodov a v druhej polovici ročníka sa budeme snažiť zmazať náskok Mníchovčanov." Dortmund figuruje na tretej pozícii v tabuľke s 27 bodmi, vedúci Bayern má na konte 38 bodov. Druhá priečka patrí 30-bodovému Bayeru Leverkusen.

Mníchovčania musia stráviť stratu obrancu Holgera Badstubera, ktorý si zrejme nezahrá až do konca sezóny 2012/2013. Zadák reprezentačnej úrovne si pretrhol krížne väzy v pravom kolene. Podľa predbežnej prognózy ho čaká polročná nútená prestávka. Badstuber si privodil vážnu indispozíciu sám pri súboji s Mariom Götzem, v Allianz Arene dohral už v 37. min.

"Je to veľmi trpké, Holger bol naozaj šokovaný," povedal kouč Heynckes. Dvadsaťtriročný rodák z Memmingenu Badstuber sa iba 11 dní pred nešťastnou udalosťou vrátil do diania po trojtýždňovej pauze pre zranenie stehna.