AKTUALIZOVANÉ 17.05

Senica vybojovala v Trenčíne remízu v nadstavenom čase

V nedeľňajšom zápase 19. kola Corgoň ligy sa v Trenčíne zrodila remíza so Senicou 1:1.

Rolando Blackburn(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

TRENČÍN. Domáci vybehli na súpera aktívne a od úvodu si vynútili územnú prevahu. Dokázali sa prepracovať k viacerým dobrým náznakom šancí, ale v koncovke im vždy kúsok chýbal a hoci senická obrana sa musela poriadne zvŕtať, odolávala bez ujmy.

Hosťom za takéhoto vývoja nezostávalo iné, len skúšať rýchle protiútoky, ale ani tie im príliš nevychádzali. V druhom polčase mal najbližšie k otvoreniu skóre v 30. min domáci Depetris, no jeho hlavička len o kúsok minula brvno.

Po zmene strán sa najskôr domáci nevedeli dostať do správneho herného rytmu a Senica naznačila, že vie hrýzť aj výraznejšie, no hosťom chýbal potrebný dôraz. V 62. min Godálov center našiel na vzdialenejšej žrdi Díaza, pre ktorého nebolo problémom do odkrytej bránky otvoriť skóre.

Gól dodal zápasu spád a zaujímavý duel začal postupne gradovať. Akcie sa striedali na obe strany, zakončenie však nebolo presné. V 82. min bol vylúčený po druhej žltej karte domáci Mondek a presilovku hostia zužitkovali v nadstavenom čase, keď po rohovom kope hlavičkový biliard zakončil Blackburn.

AS Trenčín - FK Senica 1:1 (0:0)

Góly: 62. I. Díaz - 90.+ R. Blackburn, ŽK: 15. Mondek, 66. Godál, 66. Depetris - 29. Kalabiška, 82. Koutný, 90.+ Varadi, 90.+ Švenger, ČK: 82. Mondek (Trenčín) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz - Súkeníková, Kubačka, 2856 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek - Lobotka - Mondek, I. Díaz, Štefánik (90. Čögley), F. Kubík - Depetris (87. Fanendo Adi)

Senica: Švenger - Wijlaars (55. Varadi), P. Pavlík, Brabec, M. Frýdek ml. - Koutný, Kalabiška (79. Diarrassouba) - Jaroslav Diviš, M. Babic (67. M. Ďurica), Štepanovský - R. Blackburn

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Odohrali sme výborný zápas, hráči nastúpili s obrovskou túžbou po víťazstve. Už prvý polčas bol z našej strany solídny, chýbal však minimálne jeden strelený gól. V druhom dejstve sme sa najskôr trošku hľadali, potom sa nám však podarilo konečne skórovať, čo nám však paradoxne trochu ublížilo, pretože sme rýchlo chceli pridať ďalší presný zásah a začali sme otvárať priestor pre súpera. Nevyužili sme ďalšie dobré šance a o vylúčení nášho hráča v závere už súper začal viac riskovať a v nadstavenom čase sa mu podarilo vyrovnať. Potom, že sme nevyhrali, rozhodlo viacero detailov počas celého priebehu zápasu, chlapci sú síce teraz smutní, ale za svoje výkony počas jesennej časti sa vôbec nemusia hanbiť. Cez zimnú prestávku budeme usilovne pracovať na tom, aby sme boli ešte lepším tímom."

Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Tento zaujímavý zápas mal niekoľko fáz. Našim cieľom bolo hrať zodpovedne zozadu a dostávať sa do brejkových situácii, pričom sme chceli eliminovať technickú hru domácich. V prvom polčase to však nebolo podľa našich predstáv, pretože sme si nemohli zvyknúť na rýchlu umelú trávu. Až v druhom dejstve sme boli odvážnejší pri bránení i prechode do útoku, aj preto, lebo náš súper už nebol až tak dôrazný. Niekoľko šancí z protiútoku sme síce nepremenili, ale v závere nám pomohlo vylúčenie súperovho hráča, po ktorom sme si dokázali vytvoriť tlak a vyrovnať."