AKTUALIZOVANÉ 18.10

Vlhová chce jazdiť slalom vo Svetovom pohári

V celkovom hodnotení Európskeho pohára v slalome skončila Vlhová so ziskom 154 bodov na 16. mieste.

(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Talentovaná slovenská lyžiarka Petra Vlhová by chcela už v najbližších týždňoch absolvovať premiéru v pretekoch Svetového pohára vo svojej najsilnejšej disciplíne - slalome.

"Radi by sme buď ešte do konca roka, alebo začiatkom nového absolvovali nejaké preteky Svetového pohára. Petrinou ambíciou je zdolať Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá je jej rovesníčka a veľká konkurentka," uviedol počas slávnostného oceňovania najúspešnejších športovcov Národného športového centra otec lyžiarky Igor Vlha.

Najbližší slalom SP sa ide 20. decembra vo švédskom Aare, medzi sviatkami sú na programe slalomové preteky v Semmeringu (29. decembra), po Novom roku v Záhrebe (4. januára).

Američanka Shiffrinová sa už zaradila medzi svetovú elitu, v tejto sezóne bola už trikrát v najlepšej desiatke SP a v Levi skončila dokonca na bronzovom stupienku.

Členka Ski Klub Javorovica Liptovský Ján zažiarila v predchádzajúcej zime na I. mládežníckych zimných olympijských hrách v rakúskom Innsbrucku, kde zvíťazila v slalome a vybojovala pre Slovensko premiérovú zlatú medailu zo zimnej edície olympijských hier mládeže.

Zverenka trénera Ivana Iľanovského okrem toho skončila na tomto vrcholnom mládežníckom podujatí dvakrát štvrtá, v superkombinácii jej medaila ušla o jedinú stotinu sekundy, v obrovskom slalome o 6 stotín.

Na pódium pre medailistky už sa tlačila, ale zatiaľ neúspešne, aj v pretekoch Európskeho pohára. Jej najlepším výsledkom je 4. miesto zo slalomu v nemeckom stredisku Bad Wiesse. V celkovom hodnotení EP v slalome skončila so ziskom 154 bodov na 16. mieste.

Počas celej uplynulej sezóny nedokončila len dva slalomy, obidva v EP a v obidvoch bola po 1. kole na výbornom 5. mieste. Na otvorených majstrovstvách Slovenska v Jasnej si pri neúčasti Veroniky Zuzulovej vybojovala titul v slalome. Na juniorskom svetovom šampionáte bola bronzová.

V ročníku 2012/13 už zažiarila v Európskom pohári. Vo švédskom Vemdalene skončila v slalomoch dvakrát druhá a dostala sa prvýkrát na pódium.