Good Angels zdolali v Európskej lige Targovište 93:78

TASR|5. dec 2012 o 20:23

Košice najbližšie privítajú o týždeň ruský tím Nadežda Orenburg.

KOŠICE. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu vo svojom šiestom zápase B-skupiny Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad rumunským družstvom Municipal Targovište 93:78 a zaknihovali štvrté víťazstvo.

Košičanky vstúpili do stretnutia rozpačito a prvú štvrtinu prehrali s nováčikom súťaže o šesť bodov 14:20.

Od 12. do 17. minúty však po zlepšenom a predovšetkým bojovnom výkone zaznamenali dvadsaťjedenbodovú šnúru a z nej ťažili vo zvyšnom priebehu duelu.

Po tridsiatich minútach vyhrávali o desať bodov (65:55) a v záverečnej desaťminútovke už žiadnu drámu nedopustili a zaslúžene zvíťazili o pätnásť bodov.

Zverenky trénera Maroša Kováčika najbližšie privítajú o týždeň v stredu 12. decembra opäť v domácej v Infiniti aréne ruský tím Nadežda Orenburg (18.00).

Good Angels Košice (SR) - Municipal Targovište (Rum.) 93:78 (14:20, 31:14, 20:21, 28:23)

Zostava a body Košíc: Piersonová 21, Krivačevičová 16, Sverrisdóttirová 15, Quigleyová 14, Kulichová 12, Bojovičová 9, Lacyová 6, Kupčíková, Bálintová a Hruščáková po 0

Najviac bodov Targovišťa: Currieová 18, Babkinová 13, Bjelicová 12

TH: 18/14 - 20/17, fauly: 24 - 21, trojky: 5 - 9, 2000 divákov

Domáce basketbalistky nezachytili úvod zápasu a hráčky rumunského družstva to náležite využili. Hostky sa dostali do tempa a vyhrárali 12:6. Domáce však od 12. do 17. min dosiahli 21 bodov, čo bolo dôležité pre ďalší vývoj duelu. V 35. min vyhrávali Košičanky už o 15 bodov - 78:63 a tento rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj na konci stretnutia (93:78).

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Rozhodne nás teší víťazstvo, hoci je pravda, že v úvodnej desaťminútovke sme sa len ťažko rozbiehali. Pripomínalo mi to parný stroj, a tak nečudo, že naše súperky vyhrávali o desať bodov. No potom prišla naša 21-bodová šnúra, po ktorej sme začali dominovať na palubovke a udržiavali si bodový odstup od súperiek."

George Dikeoulakos (tréner Targovišťa): "Chcem zdôrazniť, že sme podľa môjho názoru hrali v súčasnosti proti najlepšiemu európskemu klubovému tímu. S našou hrou som bol spokojný najmä v úvodnej desaťminútovke. Žiaľ, nezvládli sme druhú štvrtinu, a tak Košičanky zaslúžene dominovali."

Ďalší výsledok:

Arras Pays d'Artois (Fr.) - Nadežda Orenburg (Rus.) 70:80 (16:21, 18:21, 21:26, 15:12)

6. februára: Municipal Targovište (Rum.) - Good Angels Košice /17.00/

Domov»Halové športy»Basketbal»Good Angels zdolali v Európskej lige Targovište 93:78