AKTUALIZOVANÉ 23.28

Chelsea ako prvý obhajca v Lige majstrov skončil v skupine

Manchester United prehral doma s rumunským Clujom 0:1, Barcelona hrala s Benficou bez gólov.

Fernando Torres dal dánskemu tímu gól v nadstavenom čase prvého polčasu.(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. V stredajších zápasoch skupinovej fázy si postup do osemfinále Ligy majstrov 2012/2013 vybojovali ako poslední futbalisti Juventusu Turín, Celticu Glasgow a Galatasarayu Istanbul.

Žrebovanie vyraďovacej časti Ligy majstrov 2012/2013 sa uskutoční 20. decembra o 11.30 h vo švajčiarskom Nyone.

Na Ukrajine sa rozhodlo o tom, že víťazom E-skupiny bude Juventus Turín. Taliansky zástupca totiž zvíťazil na pôde Šachtaru Doneck 1:0. O triumfe "starej dámy rozhodol v 56. minúte po strieľanom centri z pravej strany vlastným gólom Kučer.

Tri penalty za polčas

V paralelne hranom zápase v Londýne nestačilo futbalistom Chelsea na postup do osemfinále ani premiérové víťazstvo pod vedením Rafu Beniteza a tak sa ako prvý obhajca trofeje v histórii lúči so súťažou už po základnej skupine.

"Blues" na Stamford Bridge zdolali FC Nordsjaelland 6:1 a na jar si zahrajú šestnásťfinále Európskej ligy.

V prvom polčase boli odpískané až tri penalty. Najprv pokutový kop nepremenil kapitán dánskeho tímu Stokholm, ani Eden Hazard z Chelsea. Gól padol až z tretej penalty - David Luiz gólom otvoril skóre zápasu.

V G-skupine v Celtic Parku privítali domáci Spartak Moskva a viedli od 21. minúte po góle Hoppera, ktorý prízemnou strelou spoza šestnástky potrestal zaváhanie argentínskeho obrancu Insaurraldeho - 1:0.

O vyrovnanie sa postaral ešte v prvom polčase Ari, ktorý z uhla preloboval vybiehajúceho brankára Forstera - 1:1.

Lenže remíza Celticu na postup do osemfinále LM nestačila, potreboval zvíťaziť. Rozhodujúci postupový gól prišiel až v 82. minúte, keď premenil pokutový kop Commons.

Messi si na rekord počká

Útočník FC Barcelona Lionel Messi si ešte musí počkať na vyrovnanie 40 rokov platného rekordu Gerda Müllera v počte strelených gólov za kalendárny rok (zatiaľ 85, resp. 84) a možno túto jeho snahu predčasne ukončí zdravotná indispozícia.

Messi naskočil do stredajšieho zápasu s Benficou Lisabon až v 58. min, neskóroval a napokon neopúšťal trávnik Nou Campu po vlastných nohách.

Zdravotníci ho odviezli motorizovaným vozíčkom po zrážke s brankárom Arturom Moraesom päť minút pred koncom riadneho hracieho času.

Zápas sa skončil 0:0. Barcelona už v predstihu mala istotu postupu do jarného osemfinále LM 2012/2013, Benfice remíza nestačila, pretože Celtic Glasgow si zabezpečil miestenku domácim triumfom 2:1 nad Spartakom Moskva.

Spoločne s Manchestrom United si napokon vybojovali postup do osemfinále z H-skupiny aj futbalisti Galatsarayu Istanbul.

Tureckému zástupcovi totiž pomohlo víťazstvo na pôde portugalského tímu Sporting Braga 2:1.

Rumunský tím z Klužu dokázal zvíťaziť 1:0 na Old Trafforde, ale stačilo mu to napokon len na pohárovú súťaž číslo dva.

Výsledky 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2012/2013:

E-skupina:

Šachtar Doneck - Juventus Turín 0:1 (0:0)

Gól: 56. Kučer (vlastný), rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Chelsea Londýn - FC Nordsjaelland 6:1 (2:0)

Góly: 38. Luiz (11 m), 45.+1 a 56. Torres, 51. Cahill, 63. Mata, 71. Oscar - 46. John, rozhodoval: Bas Nijhuis (Hol.)/

Bayern Mníchov - BATE Borisov 4:1 (1:0)

Góly: 33. Gomez, 54. Müller, 66. Shaqiri, 83. Alaba - 89. Filipenko, ČK: 51. Boateng - 69. Poljakov, rozhodoval: William Collum (Škót.)

rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Celtic Glasgow - Spartak Moskva 2:1 (1:1)

Góly: 21. Hooper, 82. Commons (11 m) - 39. Ari, ČK: 88. Kallstrom (Spartak), rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Manchester United - CFR Kluž 0:1 (0:0)

Gól: 56. Alberto, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

SC Braga - Galatasaray Istanbul 1:2 (1:0)

Góly: 32. Mossoro - 58. Burak Yilmaz, 78. Aydin Yilmaz, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)