Celticu pomohla k postupu sporná penalta

Commons premieňa penaltu.
Commons premieňa penaltu. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|6. dec 2012 o 16:41

Škótsky majster vyhral zápas proti Spartaku Moskva gólom zo spornej penalty.

BRATISLAVA. Domáci futbalisti Celticu Glasgow na začiatku druhého polčasu vedeli, že pokiaľ Benfica udrží v Barcelone bezgólový stav z prvého polčasu a uhrá remízu, tak musia vyhrať ak chcú postúpiť zo skupiny do osemfinále.

Desať minút pred koncom bol stav stále 1:1 a Celtic sa svojmu cieľu vzďaľoval. Vtedy dostal útočník domácich Samaras dlhý center do šestnástky, loptu spracoval až v rohu šestnástky, keď k nemu pribehol obranca hostí, došlo k miernemu kontaktu a Samaras šiel filmujúc k zemi.

Rozhodca miesto toho, aby potrestal útočníka Celticu za filmovanie, ukázal na pokutový kop. Domáci Commons ho s veľkým štastím premenil a Celtic vďaka výhre postúpil.

Ak by len remizoval, tak by o postupe rozhodla vzájomná bilancia medzi Benficou a Celticom, ktorú má lepšiu portugalský tím (0:0 a 2:1).

Celtic Glasgow - Spartak Moskva 2:1 (1:1)

Góly: 21. Hooper, 82. Commons (11 m) - 39. Ari

1. FC Barcelona 6 4 1 1 11:5 13
2. Celtic Glasgow 6 3 1 2 9:8 10
3. Benfica Lisabon 6 2 2 2 5:5 8
4. Spartak Moskva 6 1 5 7:14 3