Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 21. etapa | Sledujte naživo
O víťazovi Gira rozhodne až posledná etapa, Sagan zablahoželá Démarovi

Šaľa z LM vypadla, čaká ju Pohár EHF s ruským Majkopom

Koprivnica 14. septembra (TASR) - Potrebný zázrak v odvete 1. kola Ligy majstrov na palubovke chorvátskej Podravky Vegeta Koprivnica sa hádzanárkam ...

Koprivnica 14. septembra (TASR) - Potrebný zázrak v odvete 1. kola Ligy majstrov na palubovke chorvátskej Podravky Vegeta Koprivnica sa hádzanárkam Slovana Duslo Šaľa zrealizovať nepodarilo. Po tesnej domácej prehre 19:20, podľahli v odvete súperovi vysoko 22:31 a z najprestížnejšou európskou súťažou sa rozlúčili. V pohárovej Európe ich teraz bude čakať 2. kolo Pohára EHF, v ktorom sa stretnú s ruským Majkopom (5. a 12./13. októbra).

Podravka Vegeta Koprivnica - Slovan Duslo Šaľa 31:22 (15:12)

Zostava a góly Šale: Kodayová - Flašková, Hrabovská 7/5, Ladicsová 4, Sedláková 1, Kormanová 6, Stuparičová 2, Caltíková 2, Kollárová, Géczová.

najviac gólov za Koprivnicu: Petiková 6, Palčičová 6/5, Hodáková 5, 7m hody: 5/5 - 5/5, vylúčené: 2:3, rozhodovali Vasil Fegir a Dmitrij Stegura (Ukr.), 1200 divákov.

Prvý zápas 20:19, postupuje Podravka.

Vstup do stretnutia mal slovenský majster skvelý a ujal sa vedenia, postupne však získavali prevahu desaťnásobné šampiónky Chorvátska, ktoré do polčasu udržiavali dostatočný dvoj až trojgólový náskok. Najväčšiu hrozbu pre bránku Šale predstavovala pivotka Palčičová, ktorú hostky nedokázali obrať o loptu, ale v oveľa lepšom svetle ako v úvodnom dueli na Slovensku sa predstavilo celé družstvo českého kormidelníka Jiřího Zerzáňa, ktorý na jeseň 1998 pôsobil aj na lavičke Dusla. Tesne pred prestávkou mali Šalianky šancu znížiť na rozdiel jediného gólu, pričom hneď na začiatku druhého dejstva by mali výhodu rozohrávky, no vyloženú šancu nepremenili. V zahadzovaní príležitostí pokračovali aj v druhom polčase a s kruto rastúcim náskokom domácich sa vidina postupu v LM stále vzďalovala. Dve žrde Flaškovej a niekoľko zmarených náskokov jej spoluhráčok končili po rýchlych protiútokoch za chrbtom brankárky Kodayovej a nadšené temperamentné publikom mohlo jasať. Cesty oboch tímov budú v ďalšom účinkovaní v pohároch veľmi podobné - Podravka narazí na ruského majstra z Volgogradu a do Ruska poputuje aj Šaľa, ktorú čaká ASU ADYIF Majkop.

Jiří Zerzáň, tréner Podravky: "Hlavne v prvom polčase to bola veľmi vyrovnaná partia, aj keď sme mali takmer neustále malý náskok. Po prestávke sa nám útoky Šale darilo obranným systémom 5-1 úspešne narúšať a gólový rozdiel narastal. Prehra Šale bola zaslúžená, aj keď výsledok celkom nezodpovedal malému rozdielu v kvalite oboch družstiev."

Darina Braunová, trénerka Šale: "Bol to veľmi dobrý zápas, no mrzí ma veľmi vysoká prehra, ktorá sa zrodila v záverečných desiatich minútach. V tejto fáze sme veľmi zle hrali najmä presilové hry, v ktorých sme viac gólov inkasovali ako dali. Podravka je však kvalitné družstvo s výbornými hráčkami na všetkých postoch."