Slovenskí florbalisti skončili na svojich prvých MS na ôsmom mieste

Ilustračné foto. (Autor: SME - GABRIEL KUCHTA)
SITA|8. dec 2012 o 16:14

V sobotňajšom semifinále sa stretnú Švajčiari s obhajcami zlata Fínmi a Nemci so Švédmi.

ZÜRICH. Slovenskí florbaloví reprezentanti napokon obsadili pri svojej premiére na majstrovstvách sveta ôsme miesto medzi šestnástimi účastníkmi.

Siedma priečka na šampionáte vo Švajčiarsku, ktorý vyvrcholí v nedeľu, patrí Čechom.

O takomto poradí rozhodlo víťazstvo Nórov 7:5 nad Lotyšmi v sobotňajšom zápase o piaty post v Saalsporthalle v Zürichu. Lotyši teda nedokázali "potiahnuť" tím SR k ešte lepšiemu umiestneniu.

Nedeľňajší finálový duel bude škandinávskym derby. Prvými finalistami sa stali obhajcovia zlata Fíni, ktorí zdolali domácich Švajčiarov 4:3 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách prehrávali 1:3.

V druhom večernom semifinále Švédi deklasovali Nemcov 13:0.

Výsledky:

Semifinále:

Švédsko - Nemecko 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)

Góly: 34., 42., 50. a 56. Mamström, 10. a 14. Sunstedt, 16. a 29. Östholm, 28. a 36. Stenberg, 1. Samuelsson, 14. Enström, 43. Nordgren

Fínsko - Švajčiarsko 4:3 po predĺžení (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 14. Mikko Kohonen, 41. Järvi, 54. Moilanen, 63. Kivilehto - 11. Fankhauser, 25. Antener, 30. M. Hofbauer

O 5. miesto (Zürich):

Nórsko - Lotyšsko 7:5 (4:1, 1:1, 2:3)

Už známe konečné poradie:

5. Nórsko, 6. Lotyšsko, 7. Česko, 8. SLOVENSKO, 9. Estónsko, 10. Rusko, 11. Poľsko, 12. USA, 13. Kanada, 14. Maďarsko, 15. Japonsko, 16. Singapur

Domov»Ďalšie športy»Slovenskí florbalisti skončili na svojich prvých MS na ôsmom mieste