Chelsea zdolala Sunderland 3:1, Arsenal vyhral penaltami

Fernando Torres
Fernando Torres (Autor: SITA/AP)
TASR|8. dec 2012 o 18:06

Futbalisti Queens Park Rangers sa ani v 16. kole nedočkali víťazstva.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn si po nepresvedčivých výkonoch v posledných ligových zápasoch pripísali na svoje konto tri body. V 16. kole anglickej Premier League zdolali Sunderland 3:1. Pod triumf hostí sa najväčšou mierou podpísal Fernando Torres.

Španielsky útočník otvoril skóre už po 11 minútach, druhý presný zásah zaznamenal po pokutovom kope v nadstavenom čase prvého polčasu.

Len štyri minúty po zmene strán upravil stav stretnutia na 0:3 Španiel Juan Mata. Sunderland v 66. minúte po góle Adama Johnsona len upravil na konečných 1:3.

Tri body za víťazstvo si pripísal aj Arsenal Londýn. Zverenci trénera Arsene Wengera zvíťazili na Emirates Stadium nad West Bromwichom 2:0 po góloch španielskeho stredopoliara Mikela Artetu z pokutového kopu.

Queens Park Rangers nezvíťazil ani vo svojom šestnástom vystúpení počas sezóny 2012/13 a vytvoril tak nový nepopulárny rekord.

Remíza s Wigan Athletic 2:2 znamenala iba zisk bodu, na víťazstvo klubu nestačili ani góly Nelsena (26. min) a D. Cissého (71. min).

QPR prekonali rekord tímu Swindon Town ešte z ročníka 1993/1994.

"Šestnásť zápasov bez víťazstva, samozrejme nás to neteší. Po pravde, je to udivujúce. Veríme, že sa dostaneme z tejto krízy. Cítime, že keď prelomíme smolu a zvíťazíme, tak nám to už pôjde," povedal kapitán mužstva z Nového Zélandu Ryan Nelsen.

Queens Park Rangers je na poslednej priečke v priebežnej tabuľke so siedmimi bodmi.

Výsledky - 16. kolo:

Arsenal Londýn - West Bromwich Albion 2:0 (1:0)

Swansea City - Norwich City 3:4 (0:3)

Góly: 51. Michu, 59. De Guzman, 90.+2 Michu - 16. Whittaker, 40. Bassong, 44. Holt, 77. Snodgrass

Wigan Athletic - Queens Park Rangers 2:2 (1:1)

Góly: 19. a 74. McCarthy - 26. Nelsen, 72. Cisse

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea zdolala Sunderland 3:1, Arsenal vyhral penaltami