Tenisovými majstrami sveta sú Djokovič a Serena Williamsová

Novak Djokovič s parochňou na exhibícii v Rie de Janeiro.
Novak Djokovič s parochňou na exhibícii v Rie de Janeiro. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. dec 2012 o 12:38

Djokovič sa vrátil na čelo rebríčka a v novembri triumfoval na Turnaji majstrov v Londýne.

LONDÝN. Srbský tenista Novak Djokovič a Američanka Serena Williamsová sa stali majstrami sveta za rok 2012 podľa ITF. "Nole" obhájil prvenstvo z minulého roka, pre mladšiu zo sestier Williamsových je to tretí prestížny honor.

Najlepšími mužskými deblistami sa stali americké dvojičky bratia Bob a Mike Bryanovci, pre ktorých je to deviaty triumf v priebehu posledných desiatich rokov.

Cenu pre najlepší ženský deblový pár udelili Taliankam Roberte Vinciovej so Sarou Erraniovou. Šampióni si preberú ocenenia 4. júna 2013 počas slávnostnej večere v dejisku Roland Garros v Paríži.

Djokovič získal v tomto roku tretí titul na Australian Open v Melbourne. Po Wimbledone ho zosadil z vedúcej priečky svetového rebríčka ATP Švajčiar Roger Federer, no Djokovič sa vrátil na čelo a v novembri triumfoval na Turnaji majstrov v Londýne.

"Som hrdý na to, že som po druhý raz za sebou majstrom sveta podľa ITF. Bolo veľmi ťažké nadviazať na fantastický rok 2011. Som nesmierne rád, že sa mi podarilo vyhrať ďalší grandslamový turnaj, na dvoch podujatiach veľkej štvorky postúpiť do finále a zakončiť rok ako svetová jednotka," povedal Djokovič pre oficiálnu stránku Medzinárodnej tenisovej federácie.

Serena Williamsová mala skvelú druhú polovicu sezóny, keď vyhrala Wimbledon, US Open, londýnsku olympiádu i MS WTA Tour v Istanbule.

"Ocenenie majsterka sveta podľa ITF pre mňa znamená veľmi veľa. Druhá polovica roka bola pre mňa ako z rozprávky. Získala som dva grandslamové tituly, dve zlaté olympijské medailí a čerešničkou na torte bol triumf zo šampionáte WTA. Už sa nemôžem dočkať roka 2013," povedala Američanka.