Hološko opäť skóroval, Besiktas však v pohári neuspel

Filip Hološko
Filip Hološko (Autor: SITA)
SITA|12. dec 2012 o 19:06

Filip Hološko má na konte už sedem presných zásahov.

ISTANBUL. Slovenský futbalový reprezentant a hráč Besiktasu Istanbul Filip Hološko skóroval v stredajšom stretnutí 5. kola I. fázy Tureckého pohára v stretnutí na pôde Antalaysporu, jeho tímu to však na víťazstvo a postup do ďalšej fázy nestačilo.

Futbalisti Antalyasporu zdolali istanbulského protivníka 2:1 a zabezpečili si účasť v skupinovej fáze pohárovej súťaže.

Dvadsaťosemročný rodák z Piešťan v 29. min znížil stav stretnutia na 1:2 z pohľadu hostí, o osem minút neskôr ho hlavný arbiter napomenul žltou kartou.

Hološkov gól bol posledným presným zásahom v stretnutí, domáci sa po záverečnom hvizde radovali z víťazstva i postupu.

Hološkovi sa v tejto sezóne strelecky darí, v najvyššej tureckej súťaži Süper Lig 2012/2013 má na konte sedem presných zásahov.

Postup do ďalšieho kola si zaistili hráči Fenerbahce Istanbul, ktorí na svojom trávniku zdolali Göztepe hladko 4:0. Slovenský krídelník Miroslav Stoch prišiel na ihrisko v 59. minúte, keď v zostave domáceho tímu nahradil Mehmeta Topuza.

Výsledky stredajších stretnutí 5. kola I. fázy Tureckého pohára:

Antalyaspor - Besiktas Istanbul 2:1 - Antalyaspor postúpil do skupinovej fázy

Filip Hološko (Besiktas) odohral celé stretnutie, v 29. min strelil jediný gól hostí a v 37. min inkasoval ŽK

Genclerbirligi - Mersin 2:3 - Mersin postúpil do skupinovej fázy

Fenerbahce Istanbul - Göztepe 4:0 - Fenerbahce postúpilo do skupinovej fázy

Miroslav Stoch (Fenerbahce) hral od 58. min.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hološko opäť skóroval, Besiktas však v pohári neuspel