Slovan odohral najhorší zápas sezóny

Záver turnaja European Trophy bude už bez mužstva z Bratislavy, ktoré malo byť najväčším ťahákom.

Radosť hráčov Färjestadu po góle v sieti Slovana. Vzadu je obranca bratislavského mužstva Ján Tabaček.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Sklonené hlavy hráčov, sklamanie, nikomu sa nechcelo hovoriť. Hokejisti Slovana sú prekvapením Kontinentálnej hokejovej ligy, ale vo štvrtok odohrali na svojom štadióne vo štvrťfinále turnaja European Trophy s Färjestadom (1:4) najhorší zápas sezóny.

„Súhlasím, dokonca aj v letných prípravných stretnutiach sme hrali lepšie ako teraz,“ priznal asistent trénera Roman Stantien. „Z hráčov akoby vyprchala energia. Švédsky tím nás prevýšil po všetkých stránkach.“

Chýbali opory

Slovan má nahustený program v KHL, bojuje o play off. V reprezentačnej prestávke by privítal skôr regeneráciu a dobrý tréning pred rozhodujúcou fázou základnej časti, no musel si splniť aj povinnosti v European Trophy. Finálový turnaj v Bratislave potvrdilo vedenie klubu ešte pred vstupom do KHL.

Domáci hokejisti hrali so zaťatými zubami, nasilu. Bolo to na ich hre poznať. V nekompletnej zostave bez brankára Janusa, maródov Višňovského, Štajnocha, Šatana, reprezentantov Švarného, Daňa, T. Mikúša a s viacerými náhradníkmi ich rýchli a výborne kombinujúci Švédi rozobrali za pár minút.

V polovici prvej tretiny viedol Färjestad 2:0, v 25. minúte hrozivo 4:0. Až keď severania povolili a kontrolovali vývoj, Vondrka po úniku od modrej čiary znížil skóre. Viac už mužstvo z Karlstadu Slovanu nedovolilo. Zo spolovice zaplneného hľadiska sa viackrát ozval piskot.

Záver turnaja už bude bez domáceho mužstva, Slovan prišiel o šancu zabojovať o víťaznú prémiu 50-tisíc eur.

Vondrka: Prioritou je KHL

„Vôbec nejde o tie peniaze. Skôr nám je ľúto fanúšikov, ktorí nás určite chceli vidieť v ďalších zápasoch,“ vravel útočník Michal Vondrka. „Sme sklamaní, ale teraz sa už musíme koncentrovať na KHL. To je pre nás v tejto sezóne priorita.“

Kapitán Ján Lipiansky sa sťažoval, že hráčom nešli nohy, v rýchlosti nestačili na svižných Švédov. „Každé zlo je na niečo dobré,“ hľadal pozitíva najskúsenejší slovanista. „Zase padneme dole a začneme hrať poctivý hokej. Musíme sa dobre pripraviť na KHL.“

Slovan na svojom ľade uvoľnil priestor pre sobotňajšie švédsko - fínske semifinále Färjestad - Tappara Tampere. V druhom zápase o postup do nedeľňajšieho finále hrajú vo Viedni Capitals proti tímu Lulea.