Chcel autogram, dostal od Lochteho medailu

(Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|16. dec 2012 o 18:15

Vidieť toho usmiateho chlapca znamená pre mňa veľmi veľa, vravel slávny plavec. Po štvrtom víťazstve na šampionáte v Istanbule nečakane podaroval zlatú medailu desaťročnému chlapcovi.

BRATISLAVA. Arda Cakmak má desať rokov. Na plaveckých majstrovstvách sveta v Istanbule spolu s kamarátmi zbieral podpisy od svetových hviezd.

V sobotu získal oveľa viac, než o čom sníval. Po vyhlasovaní víťazov na 200 m polohové preteky mu ostala v rukách namiesto autogramu americkej hviezdy rovno zlatá medaila.

Z krátkeho bazéna má 18 zlatých

„Jeden z dôvodov, prečo robím tento šport, sú fanúšikovia. Neustále ma povzbudzujú a dodávajú mi potrebnú podporu po celé tie roky. Chcel som sa im aj ja odvďačiť a chcel som vidieť medailu na ich krku. Šťastie v jeho tvári pre mňa znamená naozaj veľa,“ cituje agentúra Reuters Ryana Lochteho.

Americký plavec získal v Istanbule už štvrté zlato. Celkovo má len z majstrovstiev sveta v krátkom bazéne 27 medailí, z toho 18 je zlatých.

Práve v polohových pretekoch Lochte v krátkom bazéne dominuje. Zo svetových šampionátov v krátkom bazéne má z tejto disciplíny už štyri zlaté medaily. V Istanbule zaplával aj nový svetový rekord – 1:49,63 s.

V nedeľu večer ho čakali ešte dve ďalšie finále.

Najlepší Slovák Klobučník

Zo slovenských plavcov sa na majstrovstvách nikomu nepodarilo postúpiť z rozplavieb. Najlepší výsledok dosiahol na 200 m prsia Tomáš Klobučník, keď skončil na 12. mieste v novom slovenskom rekorde (2:07,96).

V sobotu si rekord zlepšila aj Miroslava Syllabová v krauliarskom printe na 50 m (25,18 s). Stačilo to na 20. priečku.