Škrtel otvoril skóre, Liverpool vyhral 4:0

(Autor: SITA/AP)
TASR|22. dec 2012 o 15:43

Slovenský reprezentant strelil v tejto sezóne Premier League druhý gól.

LONDÝN. Slovenský obranca Martin Škrtel prispel gólom k jasnému triumfu FC Liverpool v sobotňajšom zápase 18. kola anglickej ligy nad Fulhamom 4:0.

Škrtel otvoril skóre už v 8. minúte, keď sa k nemu dostala lopta po centri kapitána Stevena Gerrarda a prudkou strelou pravačkou ju poslal za chrbát brankára hostí. Gerrard, Stewart Downing a Luis Suarez pridali potom ďalšie presné zásahy a Liverpool sa po suverénnom víťazstve posunul na 8. miesto tabuľky.

Futbalisti Arsenalu Londýn zaznamenali v anglickej lige tretie víťazstvo za sebou, keď v sobotňajšom zápase 18. kola triumfovali na ihrisku Wiganu 1:0. O troch bodoch pre hostí rozhodol gól Mikela Artetu z pokutového kopu po hodine hry.

Nečakanú domácu stratu v poslednej chvíli odvrátil úradujúci majster Manchester City, ktorý napriek celozápasovej prevahe dokázal streliť gól do siete posledného tímu tabuľky Readingu až v tretej minúte nadstaveného času, spasiteľom bol Gareth Barry. Bez gólov sa skončil duel medzi Tottenhamom a Stoke City.

FC Liverpool - Fulham 4:0 (2:0)

Góly: 8. Škrtel, 36. Gerrard, 51. Downing, 90.+2 Suarez

Wigan - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)

Gól: 60. Arteta (z 11m)

Newcastle United - Queens Park Rangers 1:0 (0:0)

Gól: 81. Ameobi

Southampton - Sunderland 0:1 (0:1)

Gól: 42. Fletcher