Petrohrad porazil gólom Kovaľčuka Slovan 1:0

(Autor: Ilustračné - SITA)
Sportnet|28. dec 2012 o 16:36

Slovan najbližšie nastúpi v piatok 4. januára o 19.00 doma proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase KHL na ľade druhého tímu tabuľky Bobrovovej divízie SKA Petrohrad.

Jediný presný zásah duelu dosiahol v 5. min Iľja Kovaľčuk. Slovan má v tabuľke KHL na svojom konte 56 bodov z 38 zápasov a v Západnej konferencii mu patrí 5. priečka.

Zverenci Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v piatok 4. januára 2013 o 19.00 h v domácom prostredí proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Favorizovaní domáci začali dobre a už v 5. min sa ujali vedenia. Do streleckej listiny sa zapísal Iľja Kovaľčuk, ktorý v strednom pásme zachytil rozohrávku obrancu Slovana Sigaleta. Hostí držal "nad vodou" brankár Janus, ktorý si poradil s pokusom Průchu.

Na opačnej strane dvakrát neuspel Preisinger (raz z trestného strieľania) a Bobrovského neprekonal ani Ölvecký. Začiatok a záver druhej dvadsaťminútovky hral Slovan v oslabení, no súperovi nedovolil odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

Vyrovnať mohli Bartovič, Vondrka či Kukumberg, ale Bobrovskij si držal čisté konto. "Belasí" v III. tretine nevyrovnali, aj keď šance na to mal Vondrka. V záverečnej hre bez brankára Petrohrad nedovolil Slovanu skórovať.

Bratislavský tím vyšiel naprázdno po piatich zápasoch s aspoň jedným bodom. Za najlepších hráčov stretnutia vyhlásili oboch gólmanov - Sergeja Bobrovského (27 úspešných zásahov) a Jaroslava Janusa (zneškodnil 23 z 24 striel domácich).

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Kovaľčuk

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Ravodin - Sadovnikov, Sazonov, 11 600 divákov

SKA Petrohrad: Bobrovskij - Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Semionov, Pervyšin, Berďukov - Průcha, Martensson, Thoresen - Tichonov, Kovaľčuk, Tarasenko - Kučerjavenko, Arťuchin, Afinogenov - Fiodorov, Rybin, Burdasov - Neprjajev

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Sersen, Švarný, Sekera, Mihálik, Trška - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Ölvecký, Preisinger Kudrna

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: www.hcslovan.sk): "V kvalitnom, rýchlom a bojovnom zápase sme mali slabšiu prvú tretinu. Od druhej tretiny sme hru výrazne zlepšili, bohužiaľ sme nevyužili niekoľko šancí vrátane trestného strieľania. Hrali sme veľmi dobre v obrane a oslabeniach, v ktorých sme nedovolili súperovi skórovať. V dnešnom zápase nás mrzí to, že sme neuhrali aspoň bod, pretože sme mu boli veľmi blizko."

Domov»Hokej»KHL»Petrohrad porazil gólom Kovaľčuka Slovan 1:0