Kanaďan Lipon si za faul na Mikúša nezahrá jeden zápas

Lipon počas súboja s Nemeckom.
Lipon počas súboja s Nemeckom. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. dec 2012 o 09:06

Hokejový šampionát do 20 rokov je plný tvrdých zákrokov. Trest dostal aj český útočník Matěj Beran.

UFA. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) suspendovala kanadského útočníka JC Lipona na jeden zápas na juniorských MS v ruskej Ufe za faul na Slováka Tomáša Mikúša.

Jeden duel pre tvrdý zákrok nedobrovoľne vynechá aj český útočník Matěj Beran.

Lipon v prvej tretine piatkového duelu na šampionáte Kanada - Slovensko (6:3) za bránkou tvrdo atakoval slovenského útočníka, za čo dostal trest na 5 minút a do konca duelu.

V nasledujúcej presilovke Mikúš zvýšil slovenské vedenie na 2:0.

Podľa informácií kanadského portálu tsn bude "javorovým listom" v nedeľňajšom dueli na MS proti USA chýbať pre trest aj útočník Boone Jenner, ktorý si v ňom odpyká poslednú časť trojzápasového dištancu.

Čech Beran v úvode záverečnej tretiny piatkového súboja Fínsko - Česko (1:3) dostal trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Počas súboja Beran oboma rukami držal hokejku nad úrovňou ramien a zranil Fína Joela Armiu.

Disciplinárna komisia IIHF rozhodla o suspendácii Berana na jedno stretnutie za nebezpečnú hru, pri ktorej zranil súpera.

Českému tímu tak bude chýbať v nedeľňajšom dueli proti Lotyšsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanaďan Lipon si za faul na Mikúša nezahrá jeden zápas