Kanadská dvadsiatka zdolala v derby Američanov a je prvá pred Rusmi

(Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
TASR|30. dec 2012 o 11:23

Do predĺženia poslal súboj Fín Granlund 100 sekúnd pred skončením riadneho hracieho času.

Reprezentanti krajiny javorového listu položili základ úspech v prvej štvrťhodine duelu, keď získali dvojgólový náskok.

UFA. V zámorskom derby B-skupiny hokejových MS vekovej kategórie do 20 rokov hráči Kanady naplno bodovali aj v treťom zápase, keď zdolali USA vďaka gólom v prvej tretine 2:1.

V tabuľke sa tak vyšvihli s 9 bodmi pred domáce Rusko a v priamom súboji s ním 31. decembra sa rozhodne, kto z tejto dvojice postúpi priamo do semifinále.

V zápase základnej A-skupiny vyhrali hokejisti Fínska po dramatickom priebehu nad Švajčiarskom 5:4 až po samostatných nájazdoch.

Severania, v tomto pre nich veľmi dôležitom súboji o udržanie si šance na postup do štvrťfinále, dvakrát prehrávali o dva góly, ale zásluhou strelecky disponovaných Taravainena a Granlunda dokázali vždy vyrovnať.

Do predĺženia poslal súboj Granlund 100 sekúnd pred skončením riadneho hracieho času a tento istý hráč rozhodol aj o výhre Fínska v nájazdoch.

Českí hokejisti sa poriadne vytrápili s lotyšskými rovesníkmi. Česi zvíťazili 4:2, o troch bodoch pre "Levíčatá" rozhodol v 54. min Dmitrij Jaškin.

MS hokejistov do 20 rokov

A-skupina

Fínsko - Švajčiarsko 5:4 po sn (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Granlund, 31. Teravainen, 54. Teravainen, 59. Granlund - 14. Martschini, 15. Andrighetto, 42. Bertaggia, 52. Simion, rozhodujúci nájazd: Granlund

Česko - Lotyšsko 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 10. Petr Beránek (Štencel), 23. Frk (Šidlík, Faksa), 54. D. Jaškin (Sedlák, Hertl), 60. Frk (Šidlík) - 19. Jevpalovs (Andersons), 42. R. Lipsbergs (K. Lipsbergs, Kulda)