Chelsea doma prehrala s posledným Queens Parkom

Oslavujúci hráči QPR po góle.
Oslavujúci hráči QPR po góle. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. jan 2013 o 22:55

Chelsea prehrala na svojom štadióne s Queens Park Rangers prvýkrát po 30 rokoch. Liverpool porazil Sunderland 3:0.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom zvíťazili v stredajšom domácom zápase 21. kola anglickej Premier League nad AFC Sunderland 3:0.

Škrtel hral na obvyklom mieste stopéra do 74. minúty, keď ho na ihrisku vymenil Jamie Carragher.

Chelsea Londýn v ten istý večer doma prekvapujúco stratila všetky body v súboji s posledným tímom tabuľky Queens Park Rangers (0:1).

Hostia šokovali Stamford Bridge presným zásahom Shauna Wrighta-Phillipsa zo 78. minúty, vďaka ktorému dosiahli iba druhé ligové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Zverenci trénera Rafaela Beniteza po sérii štyroch výhier zakopli a nevyužili šancu predstihnúť tretí Tottenham Hotspur.

Navyše sa postarali o negatívny historický zápis, keď prehrali doma s QPR prvýkrát po dlhých 30 rokoch.