Slovan vyhral nad Jekaterinburgom 3:1

(Autor: TASR)
TASR|4. jan 2013 o 19:00

Hokejisti Slovana sa najbližšie stretnú v nedeľu o 17.00 opäť doma s Metallurgom Magnitogorsk.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali nový rok domácim víťazným zápasom KHL nad posledným tímom celej súťaže Avtomobilistom Jekaterinburg 3:1.

Duel bol dlho vyrovnaný a dve tretiny boli pred bránkou nebezpečnejší hostia. "Belasí" však zlomili ich odpor v 42. minúte, keď sa ujali vedenia zásluhou Vladimíra Mihálika.

O šesť minút pridal druhý gól Ján Lipiansky. Hostia v poslednej minúte už len korigovali na 2:1, no konečné skóre uzavrel do prázndej bránky Milan Bartovič.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie stretnú v nedeľu o 17.00 h opäť doma s Metallurgom Magnitogorsk.

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 42. Mihálik (Kukumberg), 48. Lipiansky (Hudáček, Bartovič), 60. Bartovič - 60. Špirko

Rozhodcovia: Buturlin, Komarov - Menšich, Nazarov (všetci Rus.), vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Sekera, Sersen, Švarný, Mihálik, Trška - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - Kudrna, Preisinger, Ölvecký

Avtomobilist Jekaterinburg: Lobanov - Juksejev, Mezei, Sokolov, Rybnickij, Kurbatov, Sazonov, Stupin, Triamkin - Lapenkov, Kriukov, Malychin - Simakov, Špirko, Makejev - Gimatov, Jemelejev, Čisťakov - A. Streľcov, V. Streľcov, Pronin

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Dnes sme zvlášť v prvej tretine nemali dostatočný pohyb, z čoho pramenili naše chyby v obrane. Našťastie sme bojovnosťou, nasadením a dobrým výkonom brankára Janusa prečkali túto časť zápasu bez inkasovaného gólu. Od druhej dvadsaťminútovky sme vyrovnali hru a vďaka bojovnosti a trpezlivosti sme súpera taktickou hrou donútili k chybám, ktoré rozhodli o zápase."

Igor Ulanov (tréner Jekaterinburgu): "Na rozdiel od nás Slovan využil všetky šance, ktoré sme mu ponúkli. My sme neskórovali ani z dobrých príležitosti. V hokeji to tak býva, s minimom gólov sa nedá vyhrať. V tretej tretine sme urobili dve chyby, vďaka ktorým sa Slovan dostal do vedenia a náskok si už udržal."

Zápas bol od začiatku vyrovnaný, a keďže sa oba tímy sústredili najmä na obranu, šance sa rodili ťažko. Tú najväčšiu v úvode si vypracovali hostia v 4. minúte, no po peknej kombinácii Simakov netrafil úplne odkrytú bránku.

Na druhej strane pohrozili Bakoš s Kytnárom, ale Lobanov si s ich strelami poradil. Aj keď puk držali väčšinou domáci, pred bránkou boli nebezpečnejší súperi. V 8. minúte preveril Janusa Špirko a krátko po ňom aj Makejev.

V 12. minúte išiel na trestnú Ölvecký za podrazenie, ale hráči Jekaterinburgu nič prevratné nevymysleli a s dobre organizovanou defenzívou domácich si neporadili ani počas druhej presilovky. Naopak, Slovan si v oslabení vypracoval výbornú príležitosť, keď unikol Vondrka, no z uhlu Lobanova neprekonal. V závere si zahrali v početnej výhode aj Slovanisti, súpera zovreli, ale bez gólového efektu.

"Belasí" dostali ďalšiu presilovku na začiatku druhej tretiny, ale mali problémy vôbec sa dostať do útočného pásma a brankára takmer nezamestnali. Zápas bol aj naďalej veľmi vyrovnaný a miestami mali navrch hostia, ktorí pôsobili agresívnejšie a dravejšie v útoku. Rovnako ako domácim im však chýbala presnosť v zakončení a tak v polovici stretnutia bol pomer striel na bránku iba 8:13.

Veľká šanca Slovana prišla v 31. minúte, keď sa Vondrka šikovnou kľučkou zbavil hráča za bránkou, presne našiel Bližňáka, ale ten v dobrej pozícii Lobanova neprekonal. V ďalšom priebehu boli o niečo aktívnejší hostia, ale nedokázali si vypracovať vyložené šance a so strelami z diaľky si Janus hravo poradil.

Slovan odštartoval tretiu tretinu náporom a tentokrát ho dokázal pretaviť na vedúci gól. V 42. minúte sa z uhla oprel do strely Mihálik a puk skončil za Lobanovom - 1:0. O šesť minút sa domáci diváci tešili druhýkrát. Hudáček vybojoval puk v obrannom pásme vysunul Lipianskeho, ktorý si položil obrancu a na dvakrát poslal puk do siete - 2:0.

"Belasí" mohli pridať aj ďalšie góly, ale šance Bartoviča ani Kytnára sa neujali. Hostia pri záverečnej powerplay znížili zásluhou Špirka, ale vyrovnať už nestihli. Naopak, skóre uzavrel do prázdnej bránky Bartovič - 3:1.

Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral nad Jekaterinburgom 3:1