Čiľan Lopez vyhral aj tretiu etapu, Svitko skončil 12. a Jakeš 14.

TASR|7. jan 2013 o 17:25

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil 12. miesto.

NAZCA. Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko na KTM obsadil v tretej etape na 35. ročníku Rely Dakar z peruánskeho Pisca do Nezca 12. miesto, keď na víťazného Čiľana Francisca Lopeza stratil v cieli 8 minút a 58 sekúnd. Jazdec Slovnaft Oraving Teamu sa vďaka tomu posunul už na 9. priečku celkového poradia a na lídra Cyrila Despresa z Francúzska stráca 9:40 minút.

Ďalší slovenský motocyklista v súťaži Ivan Jakeš na KTM skončil so stratou 10:43 minút v pondelkovej etape na 14. mieste. V celkovej klasifikácii mu patrí 17. priečka s takmer dvadsaťminútovým mankom na lídra.

Motocykle: 1. Francisco López (Čile) KTM 2:37:54 h, 2. Paulo Goncalves (Portug.) Husqvarna +1:08 min, 3. Cyril Despres (Fr.) KTM +4:08,... 12. Štefan Svitko ml. (SLOVNAFT-Oraving team) KTM +8:58, 14. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM /obaja SR/ +10:43

Poradie po 3. etape - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Cyril Despres (Fr.) KTM 6:15:03 h, 2. Francisco López (Čile) KTM +2:51 min, 3. Paal Anders Ullevaalseter (Nór.) KTM +4:59,... 9. Štefan Svitko ml. (SLOVNAFT-Oraving team) KTM +9:40, 17. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM /obaja SR/ +19:55

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Čiľan Lopez vyhral aj tretiu etapu, Svitko skončil 12. a Jakeš 14.