Slovan zdolal Čeľabinsk a zvýšil náskok v hre o play off

(Autor: TASR)
Tomáš Prokop|8. jan 2013 o 19:07

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali Traktor Čeľabinsk 4:3 po predĺžení a pred prenasledovateľmi v boji o play off majú náskok desať bodov.

BRATISLAVA. Skandovaním Ľubo Višňovský začal aj skončil zápas s Čeľabinskom. Aj druhá emotívna rozlúčka so skúseným obrancom Slovanu vyšla.

Bratislavský klub zdolal štvrtý tím Východnej konferencie z Čeľabinsku 4:3 po predĺžení a pred prenasledovateľmi o play off má náskok už desať bodov.

„Bolo to ťažké. Pred zápasom mi volal aj asistent trénera Islanders Doug Weight a citovo na mňa zatlačil, je to veľmi ťažká situácia. Vôbec neviem ako sa bude vyvíjať. Ťažko sa mi o tom hovorí, je to nápor,“ povedal Višňovský.

Slovan bol od začiatku duelu so silným súperom, ktorá má päťkrát vyšší rozpočet aktívnejší, aj keď v jedenástej minúte hráčmi otriasol likvidačný zákrok Kosticyna na Mihálika, ktorý skončil v nemocnici s otrasom mozgu. Následnú päťminútovú presilovku využil už pár o sekundách Miklík.

V druhej tretine strelil Slovan aj druhý gól a zdalo sa, ide jasne za víťazstvom. Traktor však pridal a vyrovnal. Domáci viedli aj v tretej tretine, ale Čeľabinsk vyrovnal pol minúty pred koncom.

„Také chyby sa nám nemôžu na konci stávať. Panov prešiel prakticky sám celou obranou,“ dodal Višňovský.

Dôležitú výhru pre slovenský klub vybojoval v predĺžení Roman Kukumberg. „Videl som po ľavej strane priestor tak som sa natlačil pred brankára a puk som so šťastím dostal za neho. V boji o play off je každý bod navyše dobrý.“

Slovan hrá najbližšie v utorok na ľade Levu Praha.

Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk 4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0) po predĺžení

Góly: 12. Miklík (Kukumberg, Višňovský), 26. Kudrna (Višňovský, Kukumberg), 35. Sigalet (Bakoš, Janus), 63. Kukumberg - 31. Ničuškin, 34. Antipov (Panov, Dugin), 60. Panov (Kuznecov)

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Sersen, Mihálik, Ďatelinka, Tabaček - Miklík, Bližňák, Bakoš - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - Daňo, Ölvecký, Mikúš

Traktor Čeľabinsk: Garnett Quint, Rjabykin, Belov, Razin, Katičev, Šinin, Vasiľčenko, Nesterov Lemťugov, Kuznecov, Čistov Jakuceňa, Bulis, A. Kosticyn Panov, Dugin, Antipov Ničuškin, Popov, Karpov