Poprad vyhral v Martine vysoko 6:0

(Autor: TASR)
TASR|8. jan 2013 o 19:21

Líder zo Zvolena prehral v utorňajšom zápase 36. kola hokejovej Tipsport extraligy na ľade Skalice 2:4.

Pod triumf domácich sa dvoma gólmi podpísal aj Žigmund Pálffy, ktorý tak bodoval už v pätnástom zápase za sebou.

O druhé miesto v tabuľke prišli Košice, ktoré v Žiline prehrali 2:4 a domáci kouč Slavomír Chlebec tak vo svojom treťom dueli získal so svojim tímom premiérové body. "Oceliarov" predbehla Nitra vďaka triumfu 5:2 v derby nad Piešťanmi.

MHC Mountfield - HK Poprad 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Góly: 21. Hvila, 30. Tomas, 31. Takáč, 40. Balán, 46. Rapáč, 53. Kurali. Rozhodovali: J. Konc - Smrek, V. Smerek, vylúčení: 5:5, navyše: Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 31. Šúrek za Volentiera (MHC), 800 divákov

Od úvodu sa hralo v réžii hostí, ktorí sedem minút nepustili domácich z obrannej tretiny. Strely Hvilu, Špeldu a Kovačeviča pochytal brankár Volentier. Domáci sa až v polovici úvodnej časti osmelili do útoku a najmä v presilovke pri vylúčení Buca poriadne zatápali pred Westlundom.

V koncovke sú ale bezzubí a tak ani z výhodných šancí neprekonali gólmana hostí, postupne Petruška, Themár, Pukalovič a ďalší. Potom sa prebrali hostia a ďalšie minúty im už patrili. V 17. minúte mali domáci šťastie, keď Vaic trafil len žŕdku. Aj úvod druhej tretiny patril hosťom a v 21. minúte sa tešili, keď po chybe domácich Hvila otvoril skóre stretnutia. Hostia potom bez problémov kontrolovali hru.

V 30. minúte Tomas za trinásť sekúnd využil presilovku a pridal druhý gól Popradu. O ďalších 48 sekúnd už svietilo na ukazovateli skóre 3:0 pre hostí po strele Takáča. Domáci tréneri aspoň na chvíľu zastavili gólostroj hostí, keď do bránky namiesto Volentiera nastúpil Šúrek.

Ani on však nezabránil v 40. minúte Balánovi streliť štvrtý gól Popradu. Domáci úplne rezignovali a hostia pridali v tretej tretine ešte dva góly. V 46. minúte bol úspešný Rapáč a v 53. Kurali. Navyše Takáč v 53. minúte nastrelil žŕdku. Domáci sa nezmohli ani na čestný gól a prehrali už siedmy zápas za sebou.

Ján Galamboš, asistent trénera MHC: "Išli sme do stretnutia s tým, aby sme úvodnú tretinu vyhrali, alebo aspoň neprehrali. To sa nám aj podarilo. V druhej tretine sme však urobili veľké individuálne chyby a súper ich štyrikrát využil. Potom nás úplne rozobral. Nič z toho, čo si povieme v príprave a ukážeme na tréningu nedokážeme v zápase predviesť. Takto sa nehrá doma extraliga. Vyhnali sme aj tých pár divákov čo prišli. Dve tretiny boli z našej strany doslova nedôstojné. Musíme sa zamyslieť, čo ideme ďalej robiť."

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Prišli sme s úmyslom vyhrať, čo sme na ľade aj potvrdili. S výnimkou jednej presilovky domácich v polovici prvej tretiny, sme boli celý zápas lepší. Zlomový moment bol v úvode druhej tretiny. Martin nevyužil našu chybu, z protiútoku sme strelili úvodný gól a potom sme už hrali v pohode. Všetkým hráčom i brankárovi patrí poďakovanie za predvedený výkon."

HC 05 B. Bystrica - Dukla Trenčín 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Marcinek, 12. Ján Sýkora, 28. Novajovský, 29. Juraj Sýkora, 41. Ján Sýkora, 59. Juraj Sýkora - 11. Gašparovič, 14. a 39. Sojčík, 40. Lelkeš. Rozhodcovia Lauff - Kalina, Bogdaň, vylúčení 11:10, presilovky 3:3, v oslabení 1:0, zmeny: 14. Dzubina za Slipčenka - 29. Nagy za Kristína, 1343 divákov.

Množstvo vylúčení, góly v presilovkách, obojstranné striedanie brankárov, rozkúskovaná hra a obrat v skóre podfarbili úvodné dve tretiny. Dvakrát študoval záznam aj videorozhodca a v oboch prípadoch ukázal na stredový kruh.

Domáci si zbabrali zápas vtedy, keď sa nechali vylučovať ako na bežiacom páse. Štyrikrát za sebou sa posadili v druhej tretine na trestnú lavicu a hostia si zahrali aj presilovku o dvoch hráčov. Trvala síce len 46 sekúnd, no ubrala opäť sily ďbaranomď a tí mleli z posledného.

V 5. min otvoril skóre Marcinek po krásnej nastrelej nahrávke od Češíka, Gašparovič však v 11. min zakontroval, aby v 12. min Ján Sýkora obkrúžil bránku a vsunul puk za čiaru tak, že sa do akcie dostal aj videorozhodca.

Aj v 14. min študoval bombu z hokejky Sojčíka, ktorú sieťka katapultovala na ľad. Druhú tretinu si domáci rozohrali ideálne, po presilovkových kombináciách pridali góly Novajovský a Juraj Sýkora, vzápätí sa však nechali vylučovať, a to bola voda na mlyn snaživým Trenčanom.

V 39. min v presilovke znížil Sojčík a vyrovnať sa Lelkešovi po rýchlej kontre podarilo strelou pod žŕdku 11 sekúnd pred klaksónom. Hneď po prestávke sa priklonilo šťastie k Bystričanom, k Jánovi Sýkorovi sa odrazil puk tak, že už nemal problém ho zblízka zavesiť do bránky.

Ďalší gól padol až v 59. min, aj preto, že Trenčania sa často oslabovali, v 59. min Mikula spálil obrovskú šancu na vyrovnanie a domáci napriek mnohým nepresnostiam a chaosu v hre si pripísali v zápase tabuľkových susedov dôležité tri body. Presne 84 sekúnd pred koncom sa začala power play hostí podporená aj presilovkou, ktorá dopadla pre nich zle, gólom Juraja Sýkora pohotovou strelou cez celé klzisko.

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Bol to pre nás dôležitý zápas, chceli sme veľmi uspieť, začali sme celkom dobre, no pribrzdili nás vylúčenia. Stratili sme náskok, dlho hrali so štyrmi, súper vyrovnal. Našťastie sa nám podarilo hneď na začiatku tretej tretiny streliť gól, robili sme síce potom veľa chýb, no pre nás je dôležité, že sme naplno bodovali."

Róbert Kaláber, kouč Trenčína: "My sme si prehrali zápas nedisciplinovanosťou, tam bol problém. Chceli sme si udržať tabuľkové miesto, vyhrať, bohužiaľ, veľa individuálnych chýb, zdĺhavé držanie puku bolo na našu škodu. Zvrátiť výsledok sa nedá, keď často zohrievate trestnú lavicu. Tybor bol zakončovateľ, najproduktívnejší hráč, odišiel od nás do Pardubíc, chýbal nám, musíme sa s tým vyrovnať."

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 18. Stieler, 22., 52. Pálffy, 60. Školiak - 1. Síkela, 57. L. Jurík. Rozhodovali: D. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 2:4, navyše: 28. L. Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2800 divákov

V 36. kole privítali na svojom ľade Skaličania lídra extraligovej tabuľky zo Zvolena. Hostia využili prvé zaváhanie Skalice a bolo z toho prečíslenie. Po Brabencovej prihrávke sa presadil Síkela. V nasledujúcich minútach sa hral obojstranne vyrovnaný hokej. Prišla výhoda presilových hier domácich. Vytvorili si tlak, no bez úspechu, ten prišiel až v závere tretiny, keď chybu v obrane hostí využil pohotovo Stieler a bolo vyrovnané.

Druhú časť domáci začali presilovou hrou a Pálffy od modrej prekvapil Šimka v bráne hostí na 2:1. Ďalší priebeh hry bol vyrovnaný, rýchly, no na oboch stranách plný nepresností. V závere mali výhodu presilovej hry Zvolenčania, no ich tlak vyšiel naprázdno.

Tretia tretina priniesla znova rýchly hokej. Zvolen si vytvoril miernu prevahu, dostával sa i do šancí, no Čanky nedokázal prekonať ležiaceho Lipovského. Na ľade to začalo iskriť, hra bola rýchla, obe mužstvá bojovali doslova o každý puk. V tejto situácii sa najlepšie zorientoval Pálffy, keď využil zaváhanie obrany hostí a v 52. minúte zvýšil na 3:1.

Prišla presilová hra Zvolena, tlak pred bránkou domácich zužitkoval Lukáš Jurík na strelenie gólu a na skalickom štadióne sa začala odohrávať dráma. Zvolen všetko vrhol do útoku a tu znovu ukázal herné kvality Pálffy, ktorý stiahol puk, krížnou prihrávkou našiel Školiaka a ten zavŕšil stav stretnutia na 4:2.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Hrali sme kvalitný zápas, i keď sme v prvej minúte inkasovali. Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej sme nedokázali využiť šance a v tretej Zvolen pritlačil, ale góly sme dávali my. Získali sme body, sme radi."

Jaroslav Török, asistent trénera Zvolena: "Určite sme videli dobrý hokej. Mohli sme bodík uchmatnúť, mali sme príležitosť. Dostali sme kuriózny gól a ten bol pre nás nešťastný. Nastrelili sme dve žŕdky, takže mohlo to byť aj inak, no nestalo sa. V závere sa mohol zápas otočiť, ale po chybe sme inkasovali."

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 42., 57. Škoda, 12. Varga, 35. Krajči - 37. Cebák, 48. Jenčík. Rozhodovali: V. Goga - Jobbágy, Snášel, vylúčení: 7:8, navyše: Krajči (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 982 divákov

V prvej tretine nevideli diváci v Žiline príliš atraktívny hokej. Brankári nemali veľa práce, Jenčík po samostatnom úniku v oslabení namieril vedľa ľavej žrde. O malú chvíľu už musel Žigárdy zasahovať, ale strelu Novotného bez problémov vyrazil. Domáci išli do vedenia prakticky z prvej výraznejšej príležitosti. V 12. minúte našiel Sýkora prihrávkou spoza brány Vargu a ten pretlačil puk za Riečického.

Košice mohli vyrovnať hneď v úvode prostredného dejstva, ale Svitana po individuálnom výpade spoza brány neuspel. Následne hrali hostia v 73 sekundovej početnej výhode o dvoch hráčov, počas ktorej však recept na žilinského brankára nenašli. Žigárdy zlikvidoval nebezpečné pokusy Kolbu i Štrbáka.

V 35. minúte sa po druhýkrát tešili domáci. Drevenák našiel Krajčiho a ten zakončil presne pod brvno. Košičania dokázali veľmi rýchlo odpovedať, keď po štvorminútovom treste pre Rúfusa sa v presilovej hre o dvoch hráčov presadil z pravého kruhu Cebák.

Na začiatku tretej tretiny však viedli Žilinčania opäť o dva góly. V početnej výhode prenikol Škoda a presne mierenou strelou vymietol ľavý horný roh Riečického brány. Košice sa vrátili do zápasu v 48. minúte, keď Jenčík švihom vypálil z otočky a Žigárdy nestihol zareagovať.

Okamžite po rozohrávke unikol domáci Róbert Huna, ale po blafáku zakončil len do žrde. Hostia si v ďalšom priebehu nedokázali vypracovať súvislejší tlak na vyrovnanie, namiesto toho sa v 57. minúte oprel do puku Škoda a definitívne rozhodol. Žilinčania prvýkrát pod vedením trénera Chlebca bodovali, nad vicemajstrom zvíťazili 4:2.

Slavomír Chlebec, tréner Žiliny: "Som rád, že dnes pre mňa platilo porekadlo do tretice všetko dobré. Náš úspech bol podmienený hernou disciplínou a dobrým výkonom brankára. Získali sme zaslúžené tri body, ale opäť sme sa nevyvarovali zbytočných chýb. Boli sme opäť veľa vylučovaní, dvakrát sme hrali v oslabení o dvoch hráčov. Bojovnosť však našim chlapcom nechýbala, preto dnes sme oslavujeme víťazstvo."

Milan Staš, tréner Košíc: "Dnes sme nemali svoj deň. Zaostávali sme v útočnej činnosti, nevychádzali nám kombinácie. Nasadenie aj koncovka boli na veľmi slabej úrovni. Keď k tomu pripočítame realizáciu presilových hier, inak to skončiť ani nemohlo. Zápas v Žiline nám ukázal veľa slabín."

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 8. Kováčik, 17. Tománek, 34. Hrnka, 37., 53. Rais - 50. H. Ručkay, 53. Melichárek. Rozhodovali: Lokšík - Valach, Zvrškovec, vylúčení: 3:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 40. Ondrejka za Tomeka (Piešťany), 2343 divákov.

Domáci nastúpili bez Chrenka, Hamráka i Mašlonku, no už po 70 sekundách si vypracovali gólovú šancu, avšak Kmeč neskóroval. Nitra však pokračovala v ofenzíve a v 8. minúte sa ujala vedenia, keď v presilovej hre Rais vystrelil od modrej a nekrytý Miroslav Kováčik puk dorazil do bránky.

Ďalší gól pridali "corgoni" v 17. minúte znovu v presilovej hre, keď König našiel prudkou prihrávkou Romana Tománka a po jeho strele z voleja Tomek opäť kapituloval.

V druhej tretine už tlak domácich nebol taký markantný, hostia hru vyrovnali, no napriek tomu opäť dvakrát inkasovali, keď v 34. minúte Tomáš Hrnka "rusnákovskym" gólom zvýšil už na 3:0 a o ďalšie tri minúty Matúš Rais do tretice v početnej prevahe dorazil puk do Tomekovej brány po Ordzovenského strele - 4:0.

Hostia sa dočkali až v polovici tretej tretiny, keď po chybe domácej obrany v rozohrávke poslal Mišura puk pred bránku, kde ho usmernil za Lacov chrbát Henrich Ručkay. V 53. minúte zvýšil vedenie Nitry na 5:1 Matúš Rais tvrdou strelou do horného rohu Ondrejkovej bránky, no ešte v tej istej minúte hostia znovu znížili Melichárkom po asistencii Salijiho. Nitra si už výsledok ustrážila a vyhrala 5:2.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Podali sme jeden z najlepších výkonov doma, bolo tam nasadenie a úplne zaslúžene sme vyhrali."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Ťažko by som našiel niečo dobrého na našej hre. Súper podal veľmi dobrý výkon a musím mu pogratulovať k výhre."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad vyhral v Martine vysoko 6:0