Good Angels porazili v B-skupine Arras Pays d'Artois

(Autor: TASR)
TASR|9. jan 2013 o 20:03

V druhej polovici Košičanky poľavili, víťazstvo už mali isté.

KOŠICE. Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili v stredu vo svojom deviatom zápase B-skupiny Európskej ligy 2012/2013 na domácej palubovke nad posledným družstvom tejto skupiny francúzskym Arras Pays d'Artois presvedčivo 78:52 a naďalej si udržali líderskú pozíciu.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia až o dva týždne vo štvrtok 24. januára na palubovke talianskeho klubu Beretta-Famila Schio (20.30).

Domáce basketbalistky vstúpili do stretnutia koncentrovane a v 2. minúte viedli po trojke Quigleyovej 5:0. V úspešnej streľbe pokračovali aj v nasledujúcich minútach a postupne zvyšovali svoj náskok. Vo 4. minúte vyhrávali po presnom zásahu Piersonovej 13:5 a o dve minúty neskôr už jedenásťbodovým rozdielom (21:10).

Po úvodných desiatich minútach svietil na ukazovateli stav 32:16. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej desaťminútovke a domáci tím pokračoval v nasadenom tempe. Svoje vedenie dokázal v 19. minúte zvýšiť na rozdiel dvadsiatichpiatich bodov, no hostky znížili na polčasových 49:29.

Hráčkam hosťujúceho celku sa podarilo v 24. minúte korigovať po dvoch bodoch Dijonovej na 35:52, no o dve minúty neskôr po trestnom hode Sverrisdóttirovej už Good Angels vyhrávali 57:35. Domáce kontrolovali priebeh hry a do poslednej štvrtiny vstupovali s dvadsaťšesťbodovým náskokom (66:40). V 32. minúte "žlto-modré" vyhrávali po Kupčíkovej presnom zásahu 70:43 a nikto v Infiniti aréne nepochyboval o úspechu domácich hráčok. Napokon sa tešili zo zisku dvoch bodov po jednoznačnom víťazstve 78:52.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Do zápasu sme vstúpili naozaj fantasticky a celý prvý polčas bol kvalitný. Hrali sme rýchlo a trafili sme veľa striel spoza trojkového oblúka, respektíve ďalekých striel. Asi nám došla para v druhom polčase, bolo vidieť, že odohrať dva ťažké zápasy cez víkend a hrať v jednom týždni dva vrcholy je dosť náročné. Výsledkom bol pomalší druhý polčas."

Lucia Kupčíková, kapitánka Good Angels: "Konečne sme zahrali dobrú prvú štvrtinu, neprekvapili nás a dúfajme, že v tomto roku to bude už iba takto. Bolo to pomerne ľahké víťazstvo i keď sme očakávali väčší odpor."

Žofia Hruščáková, krídelníčka Good Angels: "Samozrejme spokojnosť s výsledkom. Mali sme menšie problémy, trošku sme ich možno podcenili, ale doma sme ukázali, že sme boli oveľa lepší tím ako oni."

B-skupina EL 2012/2013:

Good Angels Košice - Arras Pays d'Artois (Fr.) 78:52 (49:29)

Zostava a body GA: Quigleyová 19, Bojovičová 11, Lacyová a Piersonová po 9, Kulichová 7 (Krivačevičová 10, Kupčíková 6, Hruščáková 4, Sverrisdóttirová 3, Bálintová 0, Pindrochová 0) - najviac bodov Arras: Gomisová 16, Dijonová 13, Evansová 10. Rozhodovali: Williams (Ang.), Van den Broeck (Belg.), Miličevič (BaH), TH: 16/12 - 22/14, trojky: 4:4, fauly: 17:18, 2000 divákov.

A-skupina:

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - BK IMOS Brno (ČR) 69:47 (23:15, 16:9, 15:10, 15:13)

Rivas Ecópolis (Šp.) - Bourges Basket (Fr.) 65:62 (19:18, 18:11, 10:18, 18:15)

B-skupina:

Good Angels Košice (SR) - Arras Pays d'Artois (Fr.) 78:52 (32:16, 17:13, 17:11, 12:12)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Nadežda Orenburg (Rus.) 93:67 (28:17, 23:20, 21:12, 21:18)

Tabuľka B-skupiny:

1. Košice 9 7 2 711:638 16

2. Fenerbahce 8 6 2 646:535 14

3. Schio 8 6 2 558:523 14

4. Orenburg 9 5 4 627:650 14

5. Targovište 8 3 5 561:619 11

------------------------------------------------------------------------------------

6. Šopron 8 2 6 554:568 10

7. Arras 8 0 8 468:592 8

C-skupina:

UMMC Jekaterinburg (Rus.) - ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Hejková) 94:75 (33:22, 18:29, 26:10, 17:14)

Galatasaray Istanbul (Tur.) - CCC Polkowice (Poľ.) 51:58 (15:14, 13:4, 15:20, 8:20)

Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) - USO Mondeville (Fr.) 82:54 (21:11, 18:17, 22:8, 21:18)