Volejbalistky Doprastavu hladko prehrali s Krasnodarom

V úvodnom semfinálovom zápase Vyzývacieho pohára prehrali domáce Bratislavčanky s ruským tímom 0:3.

(Zdroj: FOTOLIA)

BRATISLAVA. Volejbalistky VK Doprastav Bratislava prehrali v stredajšom úvodnom osemfinálovom zápase Vyzývacieho pohára na domácej palubovke s favorizovaným ruským tímom Dinamo Krasnodar hladko 0:3.

Hosťujúce hráčky od úvodnej lopty na palubovke dominovali a išli jednoznačne za víťazstvom.

Bratislavčanky súperkám nedokázali výraznejšie vzdorovať. Fanúšikovia v Hant aréne na Pasienkoch mali možnosť vidieť v akcii jeden z popredných európskych ženských volejbalových tímov, ktorý trénuje strieborný medailista z OH 1992 v Barcelone - Holanďan s poľsko-izraelskými koreňmi Avital Selinger.

Odveta je na programe vo štvrtok 24. januára o 16.30 SEČ v Krasnodare.

Víťaz osemfinálového dvojzápasu medzi Doprastavom a Krasnodarom narazí vo štvrťfinále na lepšieho z turecko-talianskeho súboja Ilbank Sports Club Ankara - Universal Modena.

V prvom sete dosiahli ruské hráčky veľmi rýchlo náskok 9:2 a na palubovke jasne dominovali.

Domácim sa podarilo znížiť na 5:9, ale po chvíľkovom zaváhaní hosťujúce volejbalistky získali späť rytmus a presnými útokmi získavali body.

Rozbehnuté Rusky nezastavili ani dva oddychové časy domáceho trénera. Po 21 minútach sa favoritky radovali zo zisku prvého setu.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve, domáce síce vybojovali jeho prvú loptu, ale v ďalšom priebehu štvrtý tím ruskej ligy neustále navyšoval svoj náskok a po ďalších 21 min viedli už 2:0.

V treťom dejstve dosiahli hráčky Doprastavu prvý bod až za stavu 0:8 a Krasnodar suverénnym spôsobom dokráčal k hladkému víťazstvu.

Doprastav Bratislava - Dinamo Krasnodar 0:3 (-15, -13, -16)

66 min, rozhodovali: Jovčev (Bulh.), Baklouti (Fr.), 150 divákov

Zostavy:

Doprastav: M. Stankovianska, Pencová, Reháková, Drobňáková, Crkoňová, Jelínková (libero Nikmonová, Abrhámová, Koseková)

Dinamo: Malofejevová, Havelková, Osičkinová, Uraľovová, Mariuchničová, Ščerbaňová (liberá Kriučkovová a Zarubinová, Babkinová, Gansonreová, Merkulovová, Surcevová)