Neapol dostal smiešny gól, Hamšík nahral na vyrovnanie

Spolupráca Hamšík - Cavani funguje.
Spolupráca Hamšík - Cavani funguje. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. jan 2013 o 14:35

Hráč Fiorentiny nakopol loptu z polovice ihriska, brankár De Sanctis proti nej vybehol, no preskočila ho.

RÍM. V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 21. kola talianskej futbalovej Serie A remizovala Fiorentina s Neapolom 1:1. V súboji dvoch popredných tímov tabuľky padli oba góly v prvom polčase.

Domáci viedli od 33. min po presnom zásahu Facunda Roncagliu, o deväť minút neskôr vyrovnal po centri Mareka Hamšíka hlavou Edinson Cavani.

Cavani strelil už svoj stý gól v kariére v Serie.

Obrovskou chybou sa na ihrisku prezentoval brankár SSC Neapol Morgan De Sanctis.

Domáci obranca Roncaglia nakopol loptu na Toniho z polovice ihriska, De Sanctis proti útočníkovi síce vybehol, ale lopta ich oboch preskočila a skončila v sieti.

Vladimír Weiss odchádzal v zápase Pescary s Turínom (0:2) predčasne pod sprchy.

Najprv v 68. minúte dostal od rozhodcu prvú žltú kartu a o štrnásť minút neskôr po druhej žltej červenú.