Mužskú štafetu v Anterselve vyhrali opäť Francúzi

Štart pretekov.
Štart pretekov. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jan 2013 o 15:39

Francúzi triumfovali aj minulý týždeň v nemeckom Ruhpoldingu. Slováci obsadili deviate miesto.

ANTERSELVA. Víťazmi dramatických pretekov mužských štafiet na 4x7,5 km, ktorými sa v talianskej Anterselve skončilo 6. kolo Svetového pohára v biatlone, zvíťazili Francúzi v zostave Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix.

Alexis Boeuf, Martin Fourcade. Bolo tu ich druhé prvenstvo v rade, keď triumfovali aj minulý týždeň v nemeckom Ruhpoldingu.

Striebro si vybojovali Rusi, za víťazmi zaostali o 10 sekúnd. Bronzoví Rakúšania boli už o viac ako minútu za Rusmi. Slováci obsadili solídne deviate miesto, za víťazmi zaostali o 2:47,5 min.

Dušan Šimočko na prvom úseku nepotreboval žiadne rezervné náboje. Odovzdával desiaty, ale iba s 27-sekundovým odstupom za čelom peletónu.

Miroslav Matiaško na druhom úseku síce dobíjal po jednom náboji na oboch položkách, ale posunul slovenský tím na ôsme miesto. Matej Kazár výborne bežal.

Na prvú streleckú položku v ľahu prišiel šiesty, ale ôsmimi výstrelmi trafil iba štyri terčíky a kým odbehol trestný okruh, vypadol z elitnej desiatky. Stojku však potom zvládol dokonale a odovzdával na siedmej pozícii.

Finišman Martin Otčenáš zvládol ležku bezchybne a posunul sa na 6. miesto, no neudržal ho.

V stoji minul všetky tri rezervné náboje, prepadol sa na 9. priečku. Na nej prišiel až do cieľa. Slovenskí muži tak aj vo štvrtých štafetových pretekoch sezóny skončili medzi desiatkou najlepších.

Výsledky:

1. Francúzsko (Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix. Alexis Boeuf, Martin Fourcade) 1:13:26,0 (0 trestných okruhov + 8 dobíjaní), 2. Rusko (Anton Šipulin, Jevgenij Usťugov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško) +10,1 s (0+8), 3. Rakúsko (Simon Eder, Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Dominik Landertinger) +1:18,5 min (1+8), 4. Švédsko +2:13,6 (2+13), 5. Švajčiarsko +2:20,3 (0+11), 6. Česko +2:20,5 (2+9), ... 9. Slovensko (Dušan Šimočko, Miroslav Matiaško, Matej Kazár, Martin Otčenáš) +2:47,5 (1+8)