Arsenal strieľal krásne góly, kým neprišlo ťažké zranenie

Lukas Podolski dosiahol proti West Hamu 1 gól a 3 asistencie.
Lukas Podolski dosiahol proti West Hamu 1 gól a 3 asistencie. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. jan 2013 o 23:16

Strela z diaľky, šikovná pätička aj ukážkové protiútoky. Arsenalu vychádzalo proti West Hamu (5:1) skoro všetko.

LONDÝN. Arsenal sa môže päť stretnutí trápiť, ale potom vykúzli zápas, v ktorom mu vychádza takmer každá akcia.

V dohrávke 19. kola anglickej Premier League proti West Hamu United (5:1) predviedol úžasnú 12-minútovku a viacero krásnych gólov, až kým jeho útoky nezastavilo vážne zranenie 18-ročného hráča hostí, Dannyho Pottsa.

Mladíka museli takmer desať minút ošetrovať priamo na ihrisku po tom, ako sa vo vzdušnom súboji škaredo zrazil s Bacarym Sagnou.

„Lekári diagnostikovali otras mozgu,“ povedal manažér hostí Sam Allardyce. „Po tom, ako sa zrazili hlavami, stratil vedomie a padol nekoordinovane zem.“

„Našťastie nejde o nič vážne, o pár dní bude Danny v poriadku,“ dodal neskôr Allardyce.

„So zranením Dana Pottsa prišiel koniec zápasu, ale až dovtedy sme hrali veľmi dobre,“ hodnotil pre BBC manažér Arsenalu Arsene Wenger.

Hrdina Podolski

West Ham síce po štvrťhodine išiel do vedenia, ale Lukas Podolski už po štyroch minútach odpovedal nádhernou strelou z 25 metrov.

To najlepšie si však Gunners nechali na druhý polčas. Dve minúty po jeho začiatku skóroval z rohu Giroud a od tej chvíle počas nasledujúcich desiatich minút skončil takmer každý útok Arsenalu gólom.

Pri všetkom bol Podolski: najprv asistoval Cazorlovi, ktorý poslal loptu do siete šikovnou pätičkou, a potom z ľavého krídla výborne načasoval prihrávky pre Walcotta a Girouda. V 57. minúte viedli domáci 5:1.

Približujú sa k štvrtému miestu

„Pre nás to bolo strašných dvanásť minút,“ povedal Allardyce pre Guardian. „Keď prešli na plné obrátky, nedokázali sme s nimi bojovať. Roztrhali nás na kusy.“

Podolski striedal s 1 gólom a 3 asistenciami. „Keď je v takej forme, je to veľmi dôležitý hráč,“ chválil ho Wenger.

Arsenal zostáva po londýnskom derby na šiestom mieste, ale stratu na štvrtý Tottenham okresal na 4 body.