Sekera strelil prvý gól sezóny, Handzuš rozhodol nájazdy

Carey Price zatiaľ Budaja do bránky nepustil.
Carey Price zatiaľ Budaja do bránky nepustil. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. jan 2013 o 07:48

Brankár Montrealu Peter Budaj je naďalej mimo hry, ani v piatom zápase Montrealu ho tréner nepostavil do bránky.

BUFFALO. Hokejový obranca Andrej Sekera z Buffala strelil prvý gól v tejto sezóne, jeho Sabres prehrali na vlastnom ľade s Torontom v utorkovom zápase NHL 3:4 po predĺžení. Buffalo bolo strelecky aktívnejšie, Sekera v zápase vyslal na bránku súpera počas vyše 24 minút pobytu na ľade tri strely.

Sabres aktivita dva body nepriniesla a prehrali štvrtý duel v rade. V lotérii samostatných nájazdov zabezpečil Michal Handzuš víťazstvo San Jose 3:2 nad Anaheimom.

Sharks v tejto sezóne ešte neprehrali a majú na čele Západnej konferencie po šiestich zápasoch 12 bodov rovnako ako Chicago. Handzuš sa v rozstrele presadil ako jediný zo šiestich exekútorov.

Radosť z víťazstva mal Marián Gáborík z New York Rangers, ktorý so spoluhráčmi zdolal Philadelphiu tesne 2:1. Víťazný gól si pripísal Ryan Callahan v druhej tretine. Kapitán Rangers však duel pre zranenie ľavej ruky nedohral.

Najlepším tímom Východnej konferencie je Boston, Bruins bodovali aj v šiestom zápase ročníka, New Jersey zdolali 2:1 po samostatných nájazdoch a momentálne má mužstvo okolo kapitána Zdena Cháru na svojom konte 11 bodov. Bruins naposledy bodovali v úvodných šiestich stretnutiach sezóny v roku 1970. Zdeno Chára strávil na ľade vyše 28 minút, počas ktorých raz ohrozil bránku súpera.

Floridské derby sa skončilo úspechom Tampy Bay 5:2. Florida Panthers nevyhrala už päť zápasov v rade, v jej drese odohral Tomáš Kopecký vyše 17 minút. Záver súboja sledoval už len z trestnej lavice, kde si odpykával dvojminútový a následne desaťminútový osobný trest za nešportové správanie sa.

Opäť sa nedarilo Dallasu s Jaromírom Jágrom, utorková prehra 1:4 s Detroitom bola pre Stars už štvrtou za sebou. Naopak, štvrtý súboj v rade vyhral Montreal, ktorý zdolal Winnipeg 4:3.

Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 56. Horton (Krejčí, Lucic), rozhodujúci sam. nájazd Marchand - 29. Clarkson (Židlický, Eliáš)

Montreal - Winnipeg 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 9. Rene Bourque (A. Markov, Diaz), 15. Gallagher (Galchenyuk, Bouillon), 36. E. Cole (Galchenyuk, Gallagher), 46. Plekanec (Diaz, A. Markov) - 17. Wheeler (O. Jokinen, Enström), 24. Antropov (B. Little, Hainsey), 32. O. Jokinen (E. Kane, Byfuglien)

Buffalo - Toronto 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 15. Pominville (Foligno, Vanek), 23. SEKERA (Stafford, Ehrhoff), 48. Grigorenko (M. Weber, Foligno) - 10. McClement (Kadri, Kuľomin), 24. Frattin (Franson, Komarov), 27. Franson (P. Kessel, Bozak), 65. Frattin (Liles)

Pittsburgh - New York Islanders 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 59. Dupuis (Kunitz, Crosby) - 17. Cizikas, 27. Grabner (Streit, Reasoner), 36. Tavares (Moulson, F. Nielsen), 38. Moulson (Boyes, F. Nielsen)

Ottawa - Washington 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 39. J. O´Brien (Condra, Zibanejad), 43. M. Michálek (Turris), 58. Gončar (E. Karlsson, Alfredsson) - 14. Brouwer (Wolski, Nicklas Bäckström), 18. Hendricks (Erskine, Beagle)

Tampa Bay - Florida 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Stamkos (St. Louis, Lecavalier), 13. Conacher (Hedman), 24. Pyatt (D. Tyrell), 36. D. Tyrell (Pyatt, Pouliot), 55. Lecavalier (Pouliot, Conacher) - 12. Mueller, 55. Fleischmann

New York Rangers - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Del Zotto (Ferriero), 32. Callahan (Del Zotto, Nash) - 48. K. Timonen (Simmonds, Voráček)

Detroit - Dallas 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 34. Filppula (Daciuk), 40. Zetterberg (Eaves, N. Kronwall), 47. Brunner (Franzén, Zetterberg), 47. Filppula (Daciuk, Bertuzzi) - 31. L. Eriksson (Eakin, Jágr)

Minnesota - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 10. M. Koivu (Brodin, Suter), 19. T. Gilbert (M. Koivu, Stoner), 55. Bouchard (T. Mitchell, Falk) - 35. Letestu (Boll, Wisniewski), 48. J. Johnson (Dubinsky)

San Jose - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 58. Couture (Gomez, Clowe), rozhodujúci sam. nájazd Handzuš - 29. Beauchemin (S. Koivu, B. Ryan), 30. Beleskey (Getzlaf, Winnik)