Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Danielsson z Leva napodobnil floorbalový gól Granlunda

Najviac slávy vďaka originálnemu kúsku získal Mikael Granlund, teraz sa ho dočkali aj fanúšikovia v Prahe.

Danielsson v reprezentačnom drese.Danielsson v reprezentačnom drese. (Zdroj: TASR/AP)

Skúša to každý druhý hokejista, počas vypätého zápasu to zvládne jeden z tisícky. Pritom trik vyzerá jednoducho. Nabrať puk na "lopatu" a zavesiť ho pod hornú tyčku. Dôležitý gól strelil švédsky útočník pražského Leva Nicklas Danielsson, píše český portál idnes.cz.

BRATISLAVA. Nervózny zápas. Lev Praha potrebuje poraziť outsidera z Čechova, ktorý už bez šance na play-off rozdal svoje najlepších hráčov, napriek tomu po dvoch tretinách len remizuje. Kedy príde chvíľa zlomu? Puk za bránkou preberie švédsky reprezentant Nicklas Danielsson. Skláňa sa, puk si položí na čepeľ a zasunie ho za brankárov chrbát. Parádny gól.

"Nie som prvý, kto to urobil. Nikto ma neatakoval, tak som to skúsil. Prečo nie?" popisoval Danielsson, ako prišiel k netradičnému nápadu. A hneď vysvetlil, ako najlepšie fintu, ktorá viedla k víťazstvu 5:2, vykonať.

"Musíte dúfať, že brankár nevidí, čo robíte. Keď potom otočí hlavou, tak nesmie mať potuchy, kde je puk. Samozrejme hrá úlohu aj šťastie, ale musíte to veľa trénovať, inak vám to nevyjde."

Načítavam video...

Štýlu, akým hokejista "donesie" puk do bránky, sa hovorí rôzne. To bol lakros. Florbalový fígeľ. Alebo Granlundov gól? "No jasne, že ma Granlund inšpiroval," priznal Danielsson, že aj jeho ohromil počin fínskeho teenagera.

Práve devätnásťročný mladík hokejový kúsok najviac preslávil. Veď s ním tiež rozhodol semifinále majstrovstiev sveta. Trúfol by si na tak dôležitú chvíľu aj jeho švédsky nasledovník?

"Toto snáď nebol dôležitý zápas? Povedal by som, že bol," odporoval Danielsson. "Takéto zakončenie ale môžete skúsiť kedykoľvek. Keď to neskúsite, neuspejete."

A pokojne ho vraj vyskúša v play-off Kontinentálnej ligy. Teda, či sa tam jeho mužstvo prebojuje. Zatiaľ balansuje presne na hrane postupovej osmičky. Hráči Levu veria, že sa do play off dostanú. "A možno ukážeme aj ďalšie triky," sľubuje Danielsson. "Uvidíte."