Slovan zdolal Viťaz Čechov, triumf posvätil Svatoš

Slovan takticky perfektne zvládol strategický zápas záveru základnej časti KHL a vyhral nad Čechovom 3:0.

(Zdroj: SITA)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

Po dvoch domácich prehrách sa víťazstvom 3:0 nad Čechovom Slovan chytil a pred pražským Levom má osembodový náskok v tabuľke Západnej konferencie KHL. Postup do play off si nováčik súťaže z Bratislavy môže zabezpečiť už v nedeľu doma v prípade trojbodového víťazstva práve v derby s HC Lev.

BRATISLAVA.  V zápase proti HC Lev nebude môcť na základe podmienky pri jeho prestupe z Prahy do Slovana nastúpiť útočník Juraj Mikúš. O štarte Jána Lipianskeho sa rozhodne pred zápasom.

Slovan vyhral všetky tri predchádzajúce stretnutia s HC Lev Praha jednogólovým rozdielom, vždy išlo o trojbodové zisky v riadnom hracom čase.

Tréner Rostislav Čada svoje mužstvo pred súbojom s Čechovom skvele pripravil na sústredené dobýjanie obrannej hrádze hostí. Slovan vyhral zaslúžene, dostal sa znovu psychicky hore a mieri do play off o Gagarinov pohár.

Nepadli do pasce premotivovanosti

Domáci nevybehli na papierovo slabšieho súpera žiadnym veľkým nátlakom. Skôr si dávali pozor aby nevleteli do pasce vlastnej premotivovanosti a neprepadávali v obrane.

Taktika o bezpečnosti predovšetkým platila obojstranne, diváci nevideli v prvej tretine útočné vlnobitie, bojovalo sa hlavne o stredné pásmo.

Slovan sa už aj s posilou v útoku Jurajom Mikúšom nakoniec úspešne vytrápil v nezvyklej úlohe.

Kým v predchádzajúcich víťazných zápasoch sa zväčša bez psychických zábran prekonával, tentoraz čakalo vypredané hľadisko povinné

body. „Na začiatku sme zápasili s vlastnou nervozitou čo je v takýchto zápasoch logické. Postupne sme sa rozbehli, čo platí aj o mojom výkone. Podržali nás výborní diváci,“povedal po zápase Mikúš starší.

Presilovka rozhodla

Bratislavčania hľadali cestu cez sformovanú obranu hostí aj v druhej tretine. Miklík v 27. minúte napálil hornú žŕdku, čo predznamenal stupňovanie tlaku domácich. V bránke hostí však bol pozorný Denisov, slovanisti hrali

kontaktnejšie a čakali na zlomovú presilovku. Tá prišla v 33. minúte pri vylúčení Golovkova. Od modrej vypálil po ľade obranca Mojžiš, jeho puk ešte tečoval Kytnár - 1:0.

Slovanisti nepoľavili v aktivite, na počet striel vyhrali druhú tretinu 25: 13. Zvýšené úsilie prinieslo aj gólový efekt v 38. minúte.

Vondrka po prieniku z ľavej strany hľadal pred bránkou Bližňáka, no puk skončil v sieti aj zásluhou korčule obrancu hostí.

Svatoš knokautoval Viťaza

V poslednej tretiny Čechov vyliezol z ulity a využíval chvíľkovú dezorientovanosť domácej obrany.

VykúpenieSlovana priniesol tretí gól z hokejky Svatoša v 57. minúte po nezištnej prihrávke Bartoviča.

„Základ nášho víťazstva bol v dobrej obrane, podržal nás v bránke Janus. Na môj premiérový gól v Slovane mi ideálne prihral Milan Bartovič. Verím, že ma to strelecky naštartuje aj do ďalších zápasov," tešil sa Marek Svatoš.

Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Kytnár (Mojžíš, Tabaček), 38. Vondrka (Hudáček, Mojžíš), 57. Svatoš (Bartovič). Rozhodcovia: Bulanov, Olenin - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 4:4, navyše: Selezňov 5+10+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš

Viťaz Čechov: Denisov - Chafizullin, Selezňov, Malevič, Golovkov, Fahey, Kudinov - Timkin, Baďukov, Belousov - Koroľov, Čisťakov, Podziňš - Kuľomin, Tichomirov, Sergejev - Dvurečenskij, Černov, Tatalin