Chicago neuspelo vo Vancouveri, Halák sa zranil

Henrik Zetterberg.
Henrik Zetterberg. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. feb 2013 o 07:34

Henrik Zetterberg odohral najlepší zápas za posledné roky. Na výhre Detroitu nad Blues 5:3 sa podieľal hetrikom a dvoma asistenciami.

VANCOUVER. Hokejisti Chicaga prehrali druhý zápas v rade, v piatok podľahli Vancouveru 1:2 po samostatných nájazdoch.

Blackhawks mali výborný vstup do súťaže, keď šesťkrát v rade vyhrali, následne na klziskách súperov prišli prvé zaváhania. Vo štvrtej sérii nájazdov o výhre Canucks rozhodol nováčik Jordan Schroeder.

Výborný výkon v domácom drese podal brankár Robert Luongo, ktorý potvrdzuje, že boj o post jednotky Canucks nevzdáva.

Vancouver nastúpil v retrodresoch na oslavu prvenstva ich predchodcov v Stanleyho pohári 1915. Jeho kapitán Henrik Sedin nastúpil na jubilejný 900. zápas v NHL.

Haláka odstavil úder do masky

Halák odstúpil z hry v 17. minúte prvej tretiny, keď dostal úder do masky. Ešte sa so zranením snažil hrať štyri minúty, ale potom odstúpil s rozseknutou hornou perou.

Do vystriedania z jedenástich striel inkasoval dvakrát. Red Wings vyhrali nad Blues napokon 5:3, najlepší zápas za posledné roky odohral Henrik Zetterberg.

Švédsky kapitán Detroitu vyrovnal hetrikom a dvoma asistenciami svoje osobné kariérne maximum 5 kanadských bodov.

Zetterberg si oddýchol a zažiaril

„Počul som o mnohých veciach, ktoré chýbajú našej hre a ktoré nemáme v tíme. Ale neviem, koľko tímov sa môže pochváliť, že má v tíme Pava (Daciuka - pozn.) a Z (Zetterberga - pozn.). Pre mňa je to ten základný kameň,“ povedal tréner Detroitu Mike Babcock.

Zetterberg dosiahol piaty hetrik kariéry a prvý od 14. novembra 2009, keď rovnako zaznamenal 5 bodov (3+2) v zápase proti Anaheimu. Vo štvrtok absentoval na tréningu, ale v piatok bol nezastaviteľný.

„Niekedy je dobré si zobrať pár dní voľno, najmä pri tomto nahustenom programe. Oddýchol som si a mal som množstvo síl,“ poznamenal Zetterberg.

Jágr rozhodol v nájazdoch

Lídrom Východnej konferencie je po piatku Tampa Bay, ktorá v prvej tretine proti Winnipegu využila tri presilové hry a Jets zdolala hladko 8:3. Lightning vyhrali posledných päť duelov a s 12 bodmi dominujú konferencii.

Washington zdolal v dueli tímov, ktoré zaostávajú v úvode ročníka za očakávaniami, Philadelphiu 3:2, keď na rozdiel od predchádzajúcich duelov vyšla Capitals tretia dvadsaťminútovka.

Flyers klesli na posledné miesto vo Východnej konferencii, doteraz získali iba 4 body. Fínsky blesk Teemu Selänne z Anaheimu pripravil spoluhráčom tri góly a Ducks zdolali Minnesotu 3:1 Štyridsaťdvaročný Selänne sa po prvom trojbodovom zápase od 11. februára 2011 posunul v historickej tabuľke produktivity NHL na 17. miesto s 1414 bodmi.

Štrnástykrát v NHL proti sebe nastúpili bratia Koivuovci, Saku z Anaheimu upravil vzájomnú bilanciu proti kapitánovi Wild Mikkovi na 7 víťazstiev, 3 prehry v riadnom hracom čase a 4 po predĺžení.

O výhre Dallasu nad Phoenixom 4:3 rozhodol v samostatných nájazdoch Jaromír Jágr.

Coyotes neustále doťahovali, v ich drese sa strelecky presadili Martin Hanzal (dvakrát) a Radim Vrbata. Dallas ukončil sériu štyroch prehier v rade.

Výsledky:

Washington - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 38. Nicklas Bäckström (Carlson), 44. Brouwer (M. Green, Nicklas Bäckström), 47. Wolski - 32. Gervais (Briere, T. McGinn), 51. B. Schenn (Read, Foster)

Tampa Bay - Winnipeg 8:3 (3:0, 3:0, 2:3)

Góly: 8. Conacher (Carle, Pouliot), 15. Stamkos (Purcell, Lindbäck), 17. Lecavalier (St. Louis, Stamkos), 21. Conacher (E. Brewer, Lecavalier), 25. N. Thompson (Crombeen, E. Brewer), 26. Purcell (Stamkos), 49. Malone (Lecavalier, Conacher), 59. Pouliot (Pyatt, Hedman) - 46. Enström (Postma, Ladd), 47. Postma (B. Little, Enström), 50. Ladd (Postma, Enström)

Carolina - Ottawa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 16. E. Staal (Siomin, Corvo)

Detroit - St. Louis 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Góly: 7. Zetterberg (Brunner, N. Kronwall), 9. Zetterberg (J. Ericsson, Franzén), 45. J. Ericsson (Zetterberg, Franzén), 52. Daciuk (Zetterberg, Franzén), 60. Zetterberg (Daciuk) - 10. Shattenkirk (Steen, A. McDonald), 14. D´Agostini (Tarasenko, Polák), 25. Berglund (Backes, Perron)

Jaroslav Halák (St. Louis) chytal do 17. min, na ľade mal 9 úspešných zákrokov a inkasoval dva góly.

Dallas - Phoenix 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Roussel (Garbutt, Dillon), 13. Dillon, 35. Ryder (Eakin, Ray Whitney),

rozhodujúci sam. nájazd Jágr - 14. R. Vrbata (Ekman-Larsson, Boedker), 21. Hanzal (Ekman-Larsson, R. Vrbata), 39. Hanzal (D. Moss)

Anaheim - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Palmieri (B. Ryan, Selänne), 45. Palmieri (Selänne, B. Ryan), 59. B. Ryan (Selänne, Getzlaf) - 10. Scandella (Cullen)

Vancouver - Chicago 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Edler (Kassian, H. Sedin), rozhodujúci sam. nájazd Schroeder - 50. P. Kane (Shaw, Sharp)