Lyon prekvapujúco prehral na ihrisku Ajaccia 1:3

Útočník Lyonu Gomis.
Útočník Lyonu Gomis. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. feb 2013 o 15:58

Futbalisti Olympique Lyon nevyužili šancu dotiahnuť sa na lídra tabuľky Paríž St. Germain.

PARÍŽ. Futbalisti Olympique Lyon v 23. kole Ligue 1 prehrali na ihrisku Ajaccia 1:3. Hostia síce viedli 1:0, no domáci otočili vývoj aj vďaka dvom gólom Adriana Mutua.

Lyon nevyužil v 87. minúte šancu na vyrovnanie, keď Bafetimbi Gomis zahodil penaltu, následne v 90. minúte videl červenú kartu hosťujúci Dejan Lovren a rumunský útočník z pokutového kopu stanovil výsledok.

Obhajca titulu HSC Montpellier prehrával po prvom polčase s Remešom 0:1 po góle Courteta, ale po zmene strán presnými zásahmi Camaru, Estradu a Belhanda otočil na konečných 3:1.

Výsledky:

Ajaccio - Olympique Lyon 3:1 (0:0)

Góly: 57. Belghazouani, 65. a 90.+2 Mutu (druhý z 11 m) - 53. Lacazette, ČK: 90. Lovren (Lyon)

HSC Montpellier - Remeš 3:1 (0:1)

Góly: 48. Camara, 65. Estrada, 70. Belhanda - 33. Courtet.

Olympique Marseille - AS Nancy 0:1 (0:0)

Gól: 73. Sane, ČK: 60. Barton (Marseille), 37.000 divákov

Domov»Futbal»Francúzsko»Lyon prekvapujúco prehral na ihrisku Ajaccia 1:3