Dortmund vyhral na ihrisku Leverkusenu 3:2

(Autor: FOTOLIA)
TASR|3. feb 2013 o 17:28

Borussia uspela v priamom súboji o druhé miesto v tabuľke, Bayer doma prvýkrát v sezóne prehral.

BERLÍN. V nedeľnom zápase 20. kola najvyššej nemeckej bundesligy zvíťazil 1. FC Norimberg nad Borussiou Mönchengladbach doma 2:1.

Slovenský mládežnícky reprezentant Róbert Mak vybehol na trávnik v 75. minúte a o trinásť minút neskôr videl od rozhodcu žltú kartu.

Norimberg získal cenné body v boji o záchranu a poskočil na 14. pozíciu v tabuľke s 24 bodmi. Borussia zostala siedma (29). Domáci strelil prvý gól z penalty, ktorá ako ukázali televízne kamery, nebola.

V druhom stretnutí zvíťazil úradujúci majster Borussia Dortmund na ihrisku Bayeru Leverkusen 3:2.

Bayer doma prvýkrát v sezóne prehral, Borussia sa dostala na druhé miesto tabuľky, no na vedúci Bayern Mníchov stráca 12 bodov. Leverkusen klesol na tretie miesto.

Výsledky:

1. FC Norimberg - Borussia Mönchengladbach 2:1 (2:0)

Góly: 4. Simons (z 11 m), 30. Pekhart 58. Herrmann, 37.793 divákov.

/za domácich R. Mak od 75. min + ŽK/

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 2:3 (0:2)

Góly: 58. a 62. Reinartz 3. Reus, 9. Blaszczykowski (z 11 m), 63. Lewandowski, 30.210 divákov.