Postupová radosť nigérijskej lavičky.
Postupová radosť nigérijskej lavičky. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. feb 2013 o 18:00

V semifinále nastúpi Nigéria proti Mali a Ghana proti Burkine Faso.

NELSPRUIT, RUSTENBURG. V semifinálových stretnutiach Afrického pohára národov vo futbale sa stretnú Nigéria a Mali (v stredu 6. februára o 16.00 SEČ v Durbane) a Ghana s Burkinou Faso (v stredu o 19:30 h SEČ v Nelspruite).

Rozhodlo sa o tom v zostávajúcich dvoch nedeľňajších štvrťfinálových zápasoch.

Najskôr Nigéria zdolala Pobrežie Slonoviny 2:1. O jej postupe medzi najlepšiu štvoricu rozhodol v 78. min víťazným gólom na 2:1 Mba.

V závere prvej časti sa Nigéria ujala vedenia zásluhou zásahu Emenikeho zo 43. min, no hostia už päť minút po polčasovej prestávke vyrovnali gólom Cheicka Tiotého.

Potom skompletizovala zoznam semifinalistov APN reprezentácia Burkiny Faso, keď nad Togom zvíťazila 1:0 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v poslednej minúte prvej časti predĺženia presnou hlavičkou Jonathan Pitroipa.

Výsledky:

Burkina Faso - Togo 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0)

Gól: 105. Pitroipa

Pobrežie Slonoviny - Nigéria 1:2 (0:1)

Góly: 50. Ch. Tioté - 43. Emenike, 78. Mba

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Nigéria vyradila vo štvrťfinále Pobrežie Slonoviny, Burkina Faso Togo