Sekera vynechá pre zranenie členka niekoľko dní

(Autor: SITA)
TASR|4. feb 2013 o 11:22

Slovenský obranca Andrej Sekera pre zranenie členka nezasiahne do najbližších zápasov Buffala v zámorskej NHL.

BUFFALO. Podľa slov trénera Sabres Lindyho Ruffa pre ESPN vynechá 26-ročný hokejista niekoľko dní, potenciálne aj dlhšie časové obdobie.

Sekera nedohral sobotňajší duel s Montrealom (1:6), keď v úvodnej minúte bolestivo zblokoval tvrdý pokus domáceho beka Alexeja Jemelina. Okamžite odišiel do šatne a hoci sa neskôr ešte na štyri striedania do hry vrátil, napokon už do druhej tretiny nezasiahol. "Vyzerá to iba na pomliaždeninu. Bolelo ho to, no nemal by pauzovať dlho," povedal ešte po zápase kouč "šablí".

Bojnický rodák pre zranenie nemohol nastúpiť v nedeľu proti Floride, keď ho v zostave nahradil T.J. Brennan. Vicemajster sveta z Helsínk a najproduktívnejší hráč slovenského tímu na MS 2012 odohral v prebiehajúcej základnej časti NHL osem stretnutí, v ktorých nazbieral tri body za gól a dve asistencie.

Okrem Sekeru sa musia Sabres v týchto dňoch vyrovnať aj s absenciou Robyna Regehra, ostrieľaný bek vynechal štvrtý súboj v rade pre bližšie nešpecifikované problémy v dolnej časti tela. Do tréningového procesu by sa mal zapojiť ešte v tomto týždni.